Didžiosios britanijos socialinės ir ekonominės raidos ypatumai


Didžiosios britanijos ekonomika. Didzioji britanija ekonomika. Didžioji britanija skaidrės. Didziosios britanijos istatymu leidziamoji valdzia. Didzioji britanija bvp. Didžioji britanija valstybės tipas. Pagrindines anglijos politines raidos ypatybes?. Ekonominis augimas britanijos. Socialine ekonomika didziojoje britanijoje. Dėl ko didzioji britanija stipriausia pasaulio valstybė?.

Įvadas. Bendri ekonominiai faktai apie didžiąją britaniją. Didžiosios britanijos socialinės ir ekonominės raidos tendencijos. Didžiosios britanijos bvp dinamika. Užimtumas ir nedarbas didžiojoje britanijoje. Darbo užmokesčio dinamika. Didžiosios britanijos vyriausybės, socialinė ir ekomominė politika pasaulinės krizės laikotarpiu. Pasaulio ekonominė krizė. Didžiosios britanijos vyriausybės veiksmai. Išvados. Literatūra.

Didžiosios britanijos vyriausybės, socialinė ir ekojungtinė karalystė (oficialus pavadinimas - jungtinė didžiosios britanijos ir šiaurės airijos   karalystė) – valstybė išsidėsčiusi šiaurės vakarų europoje. Valstybę sudaro keturios šalys: anglija, velsas, škotija ir šiaurės airijos provincija, todėl tai daugelio kultūrų šalis, nes anglai, škotai, airiai bei valai yra atskiros tautos. Didžioji britanija yra turtinga šalis, xix a. Valdžiusi imperiją, kuri užėmė apie ketvirtadalį viso pasaulio teritorijos. Pirmoje xx a. Pusėje didžioji britanija labai nusilpo po dviejų pasaulinių karų ir airijos atsiskyrimo. Antroje xx a. Pusėje jos imperija iširo, bet ji tapo moderni ir klestinti europos valstybė. 1973 m. Šalis įstojo į europos sąjungą, o nuo 1975 metų dalyvauja g - (ekonomiškai stipriausių pasaulio valstybių vadovų neoficialaus klubo) susirinkimuose. Jungtinė karalystė vykdo visuotinį požiūrį į užsienio politiką: yra viena iš penkių nuolatinių narių jt saugumo taryboje, viena iš nato steigėjų, taip pat aktyviai dalyvauja europos sąjungos veikloje.

Didžiosios britanijos valdymo sistema – konstitucinė monarchija. 1953 m. Didžiosios britanijos karaliene karūnuota elžbieta ii. Tačiau, monarchės pareigos daugiausia ribojasi ceremonijomis. Tikroji vykdomoji valdžia priklauso ministrų kabinetui, kuriam vadovauja ministras pirmininkas, priimantis sprendimus monarcho vardu. Įstatymų leidžiamoji valdžia – parlamentas – šiuo metu jungtinė karalystė - viena iš labiausiai ekonomiškai išsivysčiųsių valstybių, taip pat viena iš stambiausių pasaulio finansinių centrų ir tarptautinės prekybos dalyvių. Stipriausiai yra išplėtotos mašinų, elektrinių prietaisų, geležinkelių įrangos gamybos, laivų statybos, aviacijos, elektronikos ir komunikacijos pramonės šakos. Paslaugos, tokios kaip bankininkystė, draudimas ir verslo paslaugos, sudaro didžiausią dalį bendrojo valstybės nacionalinio produkto, o pramonės  svarba mažėja.

Daugiausia eksportuojamos šalyje pagamintos prekės, mašinos, automobiliai, audiniai, chemikalai, elektros prekės, metalo gaminiai, lėktuvai, o daugiausia importuojama vaisių, daržovių, metalų, mineralų ir kitos žaliavos.

Xx a. – ajame dešimtmetyje atrasta nafta atnešė daug naudos britanijos ekonomikai. Naftos gavybos platformoms statyti, jų veiklai prižiūrėti buvo sukurta daug naujų darbo vietų, o pinigai, gauti pardavus naftą, leido didžiosios britanijos vyriausybei sumažinti mokesčius.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2011 m.
  • 11 puslapių (1649 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaidotas
  • Didžiosios britanijos socialinės ir ekonominės raidos ypatumai
    8 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Didžiosios britanijos socialinės ir ekonominės raidos ypatumai. (2011 m.). https://www.mokslobaze.lt/didziosios-britanijos-socialines-ir-ekonomines-raidos-ypatumai.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 16 d. 15:53
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo