Diskriminacija dėl amžiaus


Diskriminacija vyresnio amžiaus žmonių. Diskriminacija skaidres. Diskriminacija del magistro darbai. Diskriminacija dėl amžiaus magistro. Diskriminacija del amziaus magistro darbas. Senu zmoniu negatyvus. Senu zmoniu diskriminacija, jaunystes kultas. Senų žmonių kalbėjimo. Senyvo amziaus zmoniu diskriminacija. Senyvo amziaus diskriminacija.

Žmonių diskriminavimas dėl amžiaus yra visuotinė problema, besireiškianti įvairiomis formomis ir praktiškai visose gyvenimo sferose. Diskriminavimą dėl amžiaus gali patirti bet kokio amžiaus žmonės. Šiam reiškiniui lietuvos viešajame ir akademiniame diskurse skirta mažai dėmesio. Seniai kalbama, kad vakarų visuomenėse klestintis jaunystės kultas – provokuoja socialines ir psichologines įtampas. Tačiau kaip pasireiškia senyvo amžiaus žmonių diskriminacija? Žodis "kultas" visada turi negatyvų atspalvį. Argi gali žmogus išlikti ramus ir pasitikintis savimi, kai tv ekranuose, reklamose, žurnalų viršeliuose triumfuoja jaunystė. Šiuolaikinėje visuomenėje senatvė yra tarytum invalidumas ar agonija. Būtent tai padėjo įsivyrauti „eidžizmui“. Eidižizmas tai žmogaus išskyrimas ir išankstinis vertinimas pagal amžių, ignoruojant kitas asmens savybes. Šį terminą sugalvojo jav gerontologas robertas neilas butleris, apibūdindamas senų žmonių diskriminaciją kaip: išankstinį nusistatymą prieš senus žmones, seną amžių ir senėjimą, diskriminacinį elgesį prieš senus žmones, bei nustatytas taisyklas ir įstatymus, kurie įamžina stereotipus apie senus žmones. Jaunystės kulto kultūroje ko gero tik paaugliai yra laikomi jaunais, o pati senatvė yra suvokiama kaip tragedija, kurios bandoma išvengti arba bent jau ją apgauti.
  • Microsoft Word 8 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (680 žodžiai)
  • Mokykla
  • Karolina
  • Diskriminacija dėl amžiaus
    10 - 1 balsai (-ų)
Diskriminacija dėl amžiaus. (2012 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/diskriminacija-del-amziaus.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 07:06
×