Eglė žalčių karalienė aprašymas


Eglė žalčių karalienė analizė. Egle zalciu karaliene recenzija. Recenzija apie egle zalciu karaliene. Egle zalciu karaliene trumpai. Egle zalciu karaliene rasinys. Egle zalciu karaliene trumpas aprasymas. Egle žalčiu karaliene sutrumpinimas. Egles zalciu karalienes recenzija. Egle zalciu karaliene rasiniai. Egle zalciu karaliene veikejai.

Eglė žalčių karalienė. Simboliai. Darniosios padėtys.

"Eglė Žalčių Karalienė” yra išplitusi tik Sūduvoje. Žemaičiai tokios visiškai neturi, o aukštaičiai tik nevykusią nuotrupų samplaiką su "Devyniabrole". Gaila,kad niekas neužrašė pasakojimo tokio, kokį pasakodavo vaikams pajevonietės, gražiškietės ar lankeliškietės. Jos pasakodavo net kelias valandas su visomis spalvomis ir atspalviais, su visais garsais ir atgarsiais, su padėsavimais ir nuostabiausiomis intinacijomis.

Atidžiai skaitant, nesunku pastebėti, kad pasaka turi dvigubą amžiaus ženklą - tai yra labai sena ir jauna. Žodžiai, ženklai žymi, kad pasaka sena: Žaltys su Egle sutaria tuoktis aplenkdami tėvus, gyvūnas tuokiasi su augalu, užkeiktas kuodelis ir kurpaitės, Eglė užkeikia vaikus ir save ir t.t. Nauja: užkapojo dalgiais, o ne pjautuvais, brolių dvylika, o ne devyni ar trys ir t.t. “Eglė Žalčių Karalienė” yra labai sena pasaka, bet dėl dažno pasakojimo į ją yra prikritę naujųjų laikų ženklų.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (926 žodžiai)
  • Laura
  • Eglė žalčių karalienė aprašymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Eglė žalčių karalienė aprašymas. (2012 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/egle-zalciu-karaliene-aprasymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 05:18
×