Elektroninės aparatūros schemų modeliavimas, projektavimas, gamyba: 100W stiprintuvas



Turinys. Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Kursinio projekto užduoties analizė. Panašių prietaisų apžvalga. Schematinė dalis. Smulkus veikimo principo aprašymas. Montavimo metodo parinkimas ir pagrindimas pagal gamybos tipą. Išvados ir pasiūlymai. Informacijos šaltiniai.
Pagal kursinio projekto užduotį reikia sukurti PCB plokštė 100W stiprintuvą. Internete radau schema 100W stiprintuvą, kuris yra grynai A klasės SE tipo stiprintuvas. Pagal internete rasta schema, sukūriau 100W stiprintuvo PCB plokštė.
Informacijos šaltiniai, kuriuos panaudojau šiame darbe, buvo internetinis puslapis Wikipedia, iš kurio panaudojau teorine medžiagą apie stiprintuvus ir jų veikimą. Interneto puslapyje Audiodesignguide.com buvo nukopijuota principinė schema, pagal kuria buvo daryta PCB plokštė. Taip pat, šiame puslapyje buvo informacijos apie schemos veikimą ir panaudojimą. Interneto puslapyje zona.info radau informacijos apie PCB plokštės paruošima ir gamyba, tokia informaciją panaudojau 5 kursinio dalyje.
Galios stiprintuvais vadinami tokie stiprintuvai, kurie stiprina signalo galią. Šių stiprintuvų paskirtis yra perduoti į apkrovą tam tikrą galią . Galios stiprintuvai dažniausiai naudojami galinėse stiprinimo pakopose, įvairių valdymo įtaisų specialiuosiuose stiprintuvuose ir kitur. Galios stiprintuvų parametrai.Vienas svarbiausių galios stiprintuvo parametrų yra jo naudingumo koeficientas, kuris parodo, kuri iš maitinimo šaltinio imamos galios dalis perduodama i apkrovą: Taigi, tik dalis is maitinimo šaltinio imamos galios perduodama apkrovai. Kita dalis galios išsklaidoma pačiame galios stiprintuve. Todėl čia - stiprintuvo išsklaidoma galia. Taigi, kuo didesnis galios stiprintuvo naudingumo koeflcientas, tuo stiprintuvas yra efektyvesnis ir mažesnės galios tranzistoriais galima gauti reikiamą išėjimo signalo galią. Tada mažesni būna stiprintuvo matmenys ir svoris, nes stiprintuve issiskiriančiai didelei galiai išsklaidyti papildomai reikalingi radiatoriai, ventiliatoriai ir panašūs įtaisai. Galios stiprinimo pakopos veikia didelio signalo stiprinimo rėžimu. Todėl čia pasireiškia tranzistorių netiesiškumai ir atsiranda įėjimo signalo netiesinių iškraipymų. Mažiausi netiesiniai iškraipymai gaunami tada, kai galios stiprinimo pakopos tranzistoriai veikia A klasės režimu (žr. 2.2.1 skyrių). Gerokai didesni netiesiniai iškraipymai gaunami, kai tranzistoriai veikia B arba AB klasės reiimais. Tačiau šių stiprintuvų naudingumo koeficientas yra didesnis. A klasės rėžimu veikiančios stiprinimo pakopos paprastai yra vientaktės, o veikiančios B ir AB klasės režimu — dvitaktės. Vientaktėmis vadinamos pakopos, kuriose visą signalą stiprina tas pats tranzistorius. Dvitaktėse pakopose būna du lygiagrečiai veikiantys tranzistoriai, kurių kiekvienas stiprina tik dalį signalo, t. y. kai signalo vertį teigiama, arba kai neigiama. Vientaktės stiprinimo pakopos naudojamos tik tais atvejais, kai yra mažos (vienetai vatų) galios. Didesnėms galioms apkrovoje gauti naudojamos dvitaktės galios stiprinimo pakopos.
- Microsoft Word 125 KB
- 2019 m.
- Lietuvių
- 14 puslapių (1967 žodžiai)
- Kolegija
- Albert
-