Elektroniniai atsiskaitymai, elektroninis parašas, domenai


Elektroniniai atsiskaitymai, elektroninis parašas, domenai. Elektroniniai atsiskaitymai. Šiuo metu Lietuvos Respublikos civilinio kodekso. Elektroniniai atsiskaitymai veikia šių teisės aktų pagrindu. M. Lietuvoje e. Atsiskaitymus reglamentuoja Lietuvos Respublikos Mokėjimų įstatymas. Tai atsiskaitymai, kurie atliekami elektroniniu būdu. Sutartis sudaryta internetu apibrėžtina kaip dviejų ar daugiau asmenų susitarimas. Per internetinį tinklapį sudaromos sutartys. Teisinėje literatūroje išskiriamos trys sutarčių sudaromų internetu rūšys. Mokėjimo paslaugų vartotojo ir teikėjo pareigos. Vartotojo pareigos Naudotis mokėjimo priemone pagal mokėjimo priemonės išdavimą ir naudojimą reglamentuojančias sąlygas. Elektroninis parašas. Tai duomenys. Elektroniniu parašu laikytinas slaptažodis arba PIN kodas. Elektroninio parašo rūšys. Biometrinių duomenų naudojimas. Skaitmeninis parašas su viešojo rakto infrastruktūra. Domeno vardas yra panašus ir atlieka panašią funkciją kaip prekės ženklas – t. Domeno vardas yra simbolinis IP adreso atitikmuo. Domeno vardas turi. Interneto domenas „. Rūšiniai arba generiniai (gTLDsDomenų rūšys.


Šiuo metu Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.929 straipsnyje yra numatyta, kad: "atsiskaitymai gali būti atliekami grynaisiais pinigais, arba negrynaisiais pinigais”.

1997 m. liepos 30 d. Europos Komisijos Rekomendacija 97/489/EB dėl atsiskaitymo už sandorius elektroninėmis priemonėmis ir ypač dėl santykių tarp jas išleidusio ir turinčio asmens. 2000 m. rugsėjo 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2000/46/EB dėl elektroninių pinigų institucijų steigimo, veiklos ir jos priežiūros. 2000 m. Rugsėjo 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2000/2/EB, kuri papildo direktyvą 2000/12/EB dėk kredito institucijų steigimo ir veiklos vykdymo.

Lietuvoje e. atsiskaitymus reglamentuoja Lietuvos Respublikos Mokėjimų įstatymas, kuris sudaromas atsižvelgiant į Europos Sąjungos išleistų direktyvų ir reikalavimų nuostatas. Todėl minėtas įstatymas gana dažnai papildomas bei keičiamas.

Tai atsiskaitymai, kurie atliekami elektroniniu būdu, naudojant šiuolaikines informacinių technologijų priemones: kompiuterius ir mobiliuosius telefonus. Elektroniniai atsiskaitymai atliekami bankinėmis kortelėmis (elektroninėmis, debetinėmis), bei atliekant atsiskaitymus el.bankininkyste (naudojant pin generatorių ir dabartiniu metu vis populiaresniu tampančiu - mobiliu parašu).

Sutartis sudaryta internetu apibrėžtina kaip dviejų ar daugiau asmenų susitarimas, sudarytas naudojantis elektronine komunikavimo priemone – internetu, siekiant sukurti pakeisti ar nutraukti civilinius teisinius santykius, kai vienas ar keli asmenys įsipareigoja kitam asmeniui ar asmenims atlikti tam tikrus veiksmus ar susilaikyti nuo tam tikrų veiksmų atlikimo, o pastarieji įgyja reikalavimo teisę.

  • MS PowerPoint 301 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (829 žodžiai)
  • Universitetas
  • Nilana
  • Elektroniniai atsiskaitymai, elektroninis parašas, domenai
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Elektroniniai atsiskaitymai, elektroninis parašas, domenai. (2020 m.). https://www.mokslobaze.lt/elektroniniai-atsiskaitymai-elektroninis-parasas-domenai.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 13 d. 19:59
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo