Elektroninio skenerio veikimo principo nagrinėjimas


Susipažinti su skenerių veikimo principais, jų konstrukciniais ypatumais bei atliekiliustracijų paruošimas spaudai elektroniniu būdu, Failų su reikiamais duomenimis fotorinkimui arba spaudos formos gaminimui parengimas tampa pagrindiniu technologiniu procesu tiek leidyklose, tiek spaustuvėse, o ne retai dizainerių bei dailininkų dirbtuvėse.
Skaitmeninėje technologijoje spalvų skaidymo ir keregavio procesai atliekami skaneriais. Skeneris yra elektroninis kompiuterizuotas prietaisas, kuris nuskaito originalą (skaidrę, fotografiją, piešinį, brėžinį. ), atlieka spalvų skaidymą (nuskaito per raudoną, žalią ir meliną filtrus) ir vaizdo kooregavimą pagal tam tikras programas, kurios leidžia kompensuoti vaizdo iškraipymus, atsirandančius reprodukuojant – gaminant spausdinimo formas ir spausdinant. Skeneris turi apšvietimo sistemą, originalo tvirtinimo ir judesio mechanizmus, filtrų bloką, skaičių elementų (fotodaugintuvai, krūvio pernešimo prietaisų liniuotė ir pan. ) bloką, skaičiavimo bloką, atminties arba išvedimo įrenginį (1pav. ). Skenerių konstrukcijos yra į – originalo laikiklis, – originalas, – šviesos šaltinis, – optinė sistema, – šviesos filtras, – šviesai jautrus elementas, – keitiklis analoginis signalas – skaitmeninis signalas , – atminties blokas, – informacijos apdorojomo blokas, 10 – išvedimo įrenginys.
Daugiausia skeneriuose nuskaitymui yra naudojami krūvio pranešimo šviesai jatrūs elementai arba jų liniuotės ar matricos bei lazeriai.
- Microsoft Word 31 KB
- 2010 m.
- 2 puslapiai (439 žodžiai)
-