Ernestas Hemingvėjus Atsisveikinimas su ginklais


Atsisveikinimas su ginklais aprasymas. Atsisveikinimas su ginklais santrauka. Hemingvejus atsisveikinimas su ginklais aprasymas. E.hemingvėjus atsisveikinimas su ginklais. Ernestas hemingvejus atsisveikinimas su ginklais aprasymas. Atsisveikinimas su ginklais analize. Atsisveikinimas su ginklais recenzija. Hemingvejus atsisveikinimas su ginklais recenzija. E hemingvejus atsisveikinimas su ginklais. Ernestas hemingvėjus atsisveikinimas su ginklais recenzija.

Knygos ernestas hemingvėjus ,,atsisveikinimas su ginklais" analizė. Išsamus turinys. Vaizdingi sakiniai. Aforizmai. Veikėjai. Amerikietis, frederikas henris buvo savanoris įstojęs į italų armijos sanitarinį dalinį. Jis buvo leitenantas ir užėmė visai neblogas pareigas. Jis drąsus ir galvojo, jog nieko baisesnio už pralaimėjimą būti negali. Kartą jis nuėjęs į ligoninę susipažino su anglų medicinos seserimi ketrina barkli. Kažkada ji ruošėsi tuoktis su karininku, bet jis buvo nužudytas. Henris pradžioje tik lengvai flirtavo ir leido su ja laika. Kartais net meluodavo, kad myli, kai ji tuo metu nuoširdžiai tai sakydavo. Frederikas gyveno su draugu rinaldžiu (jis buvo jautruolis), taip pat karininku, kuris beje ir supažindino jį su seserimi ketrina. Mėgdavo jie kartais dviese išgerti, bet dažnai to nedarydavo, visgi abu turėjo pareigų ir jas vykdė. Frederikas dažnai paskolindavo rinaldžiui pinigų. Rinaldis netgi vieną kartą jam primigtinai liepė važiuoti atostogų, nes jo manymu henriui to reikėjo. Paklausė ir išvažiavo, ir per tą laiką rinaldžiui jo trūko, nes nebuvo kas jam paskolina pinigų ir pan. Fronte nesisekė ir jie nesugebėjo paimti san gabrielės. Leitenantui dėl kojos traumos buvo duotos dar trys savaitės sveikatai sustiprinti. Kartą pas jį užėjo ketrina ir buvo labai susirūpinusi. Po ilgo prašymo pasakyti, ji pagaliau ištarė, kad yra nėščia. Vėliau jie planavo kur gyvens ir kaip ketrina rašys jam laiškus į frontą. Ligoninės vedėja, ponia van kampel sužinojo apie frederiko alkoholizmą, nes jis išgėrė kelias dešimtis butelių. Van kampen pagalvojo, kad taip gerdamas jis nori išsisukti nuo fronto ir ilgiau pabūti ligoninėje. Greit henriui buvo liepta grįžti į goriciją ir paskutinę naktį milane jie su ketrina išsinuomojo viešbutį ir prabuvo ten kelias valandas, praleido vakarą, nes vidurnaktį frederikas turėjo išvažiuoti ir ketrinai buvo labai liūdna, nes nežinojo ar jie kada dar susitiks.

Amerikietis, frederikas henris buvo savanoris įstojęs į italų armijos sanitarinį dalinį.

Kartą jis nuėjęs į ligoninę susipažino su anglų medicinos seserimi ketrina barkli.

Frederikas gyveno su draugu rinaldžiu (jis buvo jautruolis), taip pat karininku, kuris beje ir supažindino jį su seserimi ketrina.

Kartą visi sužinojo, kad aukštupy prasidės puolimas ir jie turėjo ten važiuoti. Prieš kelionę leitenantas užsuko į ligoninę pas ketriną. Ji nuo kaklo kažką nusikabino ir padavė leitenantui. Jis pamatė, kad ten šventas antanas, ir pasak jos jis padeda ir henris prižadėjo jį saugoti dėl jos.

Iki reikiamos vietos jie važiavo kalnais ir labai ilgai. Tuo pat keliu slinko kariuomenė, kiti sunkvežimiai, mulai su kalnų pabūklais ir tolumoje jie pamatė tiltą, kurį turėjo pervažiuoti,o kitoje jo pusėje sugriauti miestelio namai. Tą miestelį jie ir turėjo užimti. Nuo šautuvų ir kulkosvaidžių ugnies juos saugojo ten esantis upės krantas. Majoras pasakė, kad jeigu viskas praeis gerai, leitenantas bus apdovanotas. Laukdami puolimo jie su majoru ir kitais dar išgėrė. Leitenantas rūpinosi ir šoferiais, davė jiems cigarečių, užsakė maisto. Šiaip ta ataka buvo tiesiog skirta atitraukti dėmesiui nuo tos vietos, kur prasidės tikras puolimas. Staiga austrai pradėjo šaudyti iš visų pabūklų. Krito sviediniai, o jų žmonės dar nebuvo gavę valgyti, todėl leitenantas krintant sviediniams, skeveldroms ir plytgaliams su pagalba atnešė makaronų, kurie nors ir nebuvo tinkamai paruošti, bet tiko. Jie baigė valgyti ir staiga leitenantas išgirdo kostelėjimą, o po to kažkas žybtelėjo ir jis pajuto, kaip palik o savo kūną ir ilgai skrido. Kai manė jog yra miręs po truputėlį ėmė grįžti atgal. Į juos pataikė minosvaidžio sviedinys, ir leitenantą sužeidė minos skeveldra. Jis atsibudo ir pajuto, jog negali pajudėti, o šalia jo kažkas šaukė ir verkė. Kai vargais negalais pasisuko pažiūrėti, pamatė, jog ten pasinis, o jo kojos buvo sutriuškintos aukščiau kelių. Viena koja buvo iš vis nutraukta, o kitą prilaikė sausgyslės ir kelnių skarmalai, o šlaunis traukėsi ir krūpčiojo. Frederikas norėjo jam padėti, bet negalėjo pakrutėti. Vėliau vos prislinkęs arčiau pamatė, kad pasinis miręs ir susirūpino kur kiti trys. Atsisėdęs jis suprato, kad yra sužeistas ir apžiūrėjęs savo kojas, pamatė, jog kelias nusuktas į šoną. Neilgai trukus atėjo kiti šoferiai ir pakėlę jį, nunešė įtvarstomąjį punktą, keletą kartų nukritę nuo sviedinių trenksmo. Jį ten apžiūrėjo ir rūpinosi.

  • Microsoft Word 646 KB
  • 2010 m.
  • 7 puslapiai (2633 žodžiai)
  • Mokykla
  • Sigita
  • Ernestas Hemingvėjus Atsisveikinimas su ginklais
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ernestas Hemingvėjus Atsisveikinimas su ginklais. (2010 m.). https://www.mokslobaze.lt/ernestas-hemingvejus-atsisveikinimas-su-ginklais.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 15:31
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo