Ernestas Hemingvėjus. Biografija. Kūryba


Hemingvejus vikipedija. Ernestas hemingvejus vikipedija. Hemingvejaus biografija. Hemingvejus kuryba. Ernestas hemingvejus kuryba. Ernestas hemingvejus kurybos bruozai. Ernesto hemingvejaus biografija. Hemingvejus bibliografija. Hemingvėjus+biografija. Referatas ernestas hemingvejus.

Ernestas hemingvėjus. Hemingvėjaus mirtis ir jo nemirtingumas. Hemingvėjus žurnalistas. Prarastoji karta. Apsakymų rinkinys mūsų laikais. Aisbergo principas. Fiesta. Atsisveikinimas su ginklais. Autobiografiniai romano bruožai. Tanentė henris. Pasaulis užmuša pačius geriausius ir pačius švelniausius. Hemingvėjaus lyrinio herojaus savitumai. Hemingvėjaus dvasinės krizės laikotarpis. Kilimandžaro sniegynai. Rašytojo atgimimas ir ispanija. Kam skambina varpas. Robertas džordanas ir lyrinio hemingvėjaus herojaus raida pasaulis gera vieta ir už jį verta kovoti. Hemingvėjus antrojo pasaulinio karo metais. Senis ir jūra. Gyvenimas ir kūrybinio kelio pradžia.

Vienas ryškiausių xx a. Romanistų ir trumpo apsakymo meistrų yra amerikiečių rašytojas ernestas hemingvėjus. 1954 metais jam buvo suteikta nobelio premija už knygą senis ir jūra , o iš esmės — už nūdieniško pasakojimo stiliaus sukūrimą.

Gyvenimas ir kūrybinio kelio pradžia. Ernestas hemingvėjus gimė netoli čikagos, nedideliame ouk parko miestelyje, pasiturinčio gydytojo šeimoje. Iš tėvo jis paveldėjo meilę gamtai, medžioklei, sportui, iš motinos, pianistės, — artistiškumą. Didelės įtakos būsimo rašytojo formavimuisi turėjo ir jo senelio — drąsaus 1861—1865 metų pilietinio karo dalyvio — pavyzdys. Namuose ernestas buvo auklėjamas labai griežtai. Vėliau jis atitolo nuo konservatyvių ouk parko papročių, bet liko nepaprastai reiklus sau, savo kūrybai, savo herojams.

Vidurinėje mokykloje hemingvėjus mokėsi gerai, labai daug skaitė, žavėjosi šekspyru (jis rašė, kad. Karalių lyrą kasmet skaitydavo iš naujo), marku tvenu, džeku londonu, kiek vėliau i. Turgenevu, l. Tolstojumi, a. Čechovu ir kt. Tačiau hemingvėjus niekad netapo tiktai knyginiu, kabinetiniu žmogumi. Jis buvo nepaprastai godus įspūdžiams, mylėjo, kaip pusiau juokais rašo viename laiške, tris kontinentus. Vandenynus, savo seseris, savo žmoną, gyvenimą ir mirtį, rytą, vidurdienį, vakarą, naktį, garbę, guolį, boksą, plaukymą, beisbolą, šaudymą, žūklę. Skaityti, rašyti ir visus meniškus paveikslus. karšta hemingvėjaus meilė gamtai ir žmogui, jo gilus pasitikėjimas žmogaus protu, sąžine ir kūrybiniu darbu net pačiomis kritiškiausiomis aplinkybėmis apsaugodavo rašytoją nuo pesimizmo ir nevilties.

Baigęs mokyklą, hemingvėjus atsisakė toliau mokytis ir tapo provincijos laikraščio reporteriu. Jis gerai susipažino su čikagos biznesmenų, gangsterių, sukčių ir policijos pasauliu. Amerika nesužavėjo hemingvėjaus. Ir vėliau jis dažnai jautėsi savo tėvynėje užsieniečiu. Jam nepriimtinas buvo dolerio idealas, standartizuota gerovė, miesčioniškumas. Ketvirtojo dešimtmečio pradžioje jis rašė: amerika buvo gera šalis, bet mes ją pavertėme velniai žino kuo. Aš važiuosiu į kitą vietą

1917 metais jav paskelbė karą vokietijai ir jos sąjungininkams. Militaristinės, urapatriotinės propagandos veikiamas, trokšdamas apginti laisvę ir demokratiją, hemingvėjus įstojo savanoriu į raudonojo kryžiaus sanitarinį dalinį, vykstantį į italiją. Po šešių dienų italų austrų fronte jis buvo sunkiai sužeistas. Būdamas vos gyvas, hemingvėjus išnešė iš kovos lauko kitą sunkiai sužeistą italų kareivį.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2011 m.
  • 10 puslapių (3892 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasa
  • Ernestas Hemingvėjus. Biografija. Kūryba
    10 - 1 balsai (-ų)
Ernestas Hemingvėjus. Biografija. Kūryba. (2011 m. Vasario 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/ernestas-hemingvejus-biografija-kuryba.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 04:55
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo