Europos sąjungos veiklos SSGG analizė



Europos sąjungos veiklos ssgg analizė stiprybės. Laisvas ES piliečių judėjimas judėjimas. Taikos ir saugumo užtikrinimas. Laisvas paslaugų judėjimas. Politiniai administraciniai skirtumai. Nėra bendros kalbos. Sunkumai įvedant eurą. Nauja laisvosios prekybos partnerystė. Didėjantis grįžtančių emigrantų į savo gimtąsias šalis srautas. Aukštojo mokslo , sveikatos priežiūros sistemų reformos. Didėjantis emigrantų skaičius.
2. Bendra valiuta. Bendra valiuta, kuria naudojasi beveik 340 milijonų ES piliečių, naudinga visiems:
į kitas euro zonos šalis vykstantiems arba verslu jose užsiimantiems žmonėms nebereikia keisti valiutos, taip jie sutaupo laiko ir išvengia banko operacijų išlaidų;
tarptautiniai mokėjimai Europos Sąjungoje kainuoja daug pigiau (arba nekainuoja visai nieko);
vartotojams ir įmonėms paprasčiau palyginti kainas, taip įmonės brangininkės skatinamos mažinti kainas.
Euro zonoje garantuojamos stabilios kainos. Europos Centrinis Bankas nustato tokias palūkanų normas, kad infliacija euro zonoje būtų šiek tiek mažesnė kaip 2 %. Be to, ECB tvarko dalį euro zonos užsienio valiutos atsargų ir gali daryti įtaką užsienio valiutų rinkoms, kad paveiktų euro kursą.
Dėl euro zonos dydžio ir stiprumo jos valiuta yra tvirtesnė, stabilesnė, geriau apsauganti euro zonos nares nuo išorės sukrėtimų ir valiutų rinkos nepastovumo, negu kad valstybės narės galėtų pasiekti veikdamos pavieniui.
2. Nėra bendros kalbos - bendravimo kliūtys. ES labai sunku bendrauti su visais jos piliečiais, nes jie visi kalba skirtingai. Tai taip pat įtakoja jos narių vienybės jausmą.