Gimdymo nuskausminimo būdai



Tikslai: Išsiaiškinti gimdymo nuskausminimo būdus. Uždaviniai: Įvardinti nuskausminimo metodus.
Skausmas – tai nemalonus emocinis ar sensorinis jutimas, susijęs su esamu ar galimu audinių pažeidimu ir apibūdinamas konkretaus pažeidimo sąvokomis. Dauguma moterų teigia, kad gimdymo skausmas yra vienas stipriausių skausmų, patirtų jų gyvenime. Kiekvienos moters gimdymo metu patiriamas skausmas yra būdingas tik jai vienai. Gimdymo skausmų stiprumui gali daryti įtaką veiksniai, susiję su gimdyve: psichoemocinis pasiruošimas, socialinė aplinka, informacijos stoka ir bendravimo su medikais patirtis ar veiksniai, susiję su gimdymo eiga: medikamentais sužadintas gimdyma, distocija ir kt.
Yra trys didelės grupės. Analgetikai malšina skausmą arba slopina jutimą. Tai yra: inhaliaciniai analgetikai, tokie kaip entonoksas, sisteminiai analgetikai, tokie kaip petidinas. Vietiniai anestetikai, kurie sukuria lokalizuotą skausmo jutimo bloką, užblokuoja skausmo jutimą (užšaldo). Tai yra: epidurinio nervo blokas, spinalinio nervo blokas, gaktinio nervo blokas, gimdos kaklelio blokas. Bendrieji anestetikai sukelia sąmonės netekimą, todėl nejaučiama jokio skausmo.
Analgetikai veikia skausmo receptorius smegenyse ir stabdo nervų sistemos jiems siunčiamus skausmo signalus. Entonoksas ir petidinas yra dažniausiai gimdymo metu vartojami nuskausminamieji vaistai. Tai yra: inhaliaciniai analgetikai, tokie kaip entonoksas, sisteminiai analgetikai, tokie kaip petidinas.
Entonoksas (azoto oksidas) yra nuskausminamosios dujos, jeigu vartojamas lygių dalių mišinys su oru, jos nujautrina smegenų skausmo centrus ir slopina į smegenis siunčiamus skausmo signalus nesukeldamos sąmonės netekimo ir smarkiau nemigdydamos.
- MS PowerPoint 89 KB
- 2015 m.
- Lietuvių
- 15 puslapių (1046 žodžiai)
- Universitetas
- Gabrielė
-