Gipso kartono lubų įrengimo technologinė kortelė


Įvadas. Pastato charekteristika. Statinio statybai tinkamo krano pasirinkimas. 22. Gipso kartono lubų įrengimo technologija. Lubų žymėjimas. Lubų profilių montavimas. G/k plokščių montavimas. G/k plokščių glaistymas. Kokybės kontrolė. Darbo sąnaudų, medžiagų ir mechanizmų poreikių skaičiavimas. Darbų sauga. Technologinės kortelės aprašymas. Išvados. Informacijos šaltiniai.


gipso kartono lubų įrengimo technologinė kortelė.

parengti gipso kartono lubų įrengimo technologinę kortelę, pagal pateiktus individualius projektus.

Prieš pradedant gipso kartono lubų įrengimą, labai svarbu pasižymėti aukštį, kuriame bus montuojamos lubos. Geriausia lubas daryti 300 mm žemiau perdangos, jog būtų vietos oro vėdinimo kanalams, bei elektros laidų išvedžiojimui. Tai gi, lazerinio gulščiuko pagalba yra kruopščiai išmatuojama linija pirmajam profiliui ir su paprastu gulščiuku ir pieštukuyra nubrėžiama linija aplink visą kambario perimetrą. Tuomet išmatuojami ir sužymimi pakabų ir metalinių profilių atstumai. Išmatuotame lubų aukštyje, gulščiuko pagalba nubrėžiamos ant sienų tiesios pagalbinės linijos, pagal kurias, su mūrvinėmis horizontaliai sienos bus tvirtinamas perimetrinis UD profilis. Kuris pažymi būsimų lubų aukščio lygį ir beveik neatliks lubų laikymo funkcijos. Įrengus perimetrinį UD profilį, yra matuojamos pakabų tvirtinimo vietos, kurių kiekis ir montavimo žingsnis priklauso nuo planuojamos apkrovos.

Išsimatavus būsimų lubų aukštį, bei išmatavus ir susižymėjus, kur ir kokiose vietose bus montuojamos pakabos, galima pradėti montuoti metalinius profilius. Visų pirma į sužymėtas pakabų vietas yra montuojamos Nonius tipo pakabos, kurios vertikaliai tvirtinamos prie perdangos. Pakabų viršunėse yra asos, kurios mūrvinies pakalba prisukamos prie perdangos ir tada prisuktos pakabos yra užlenkiamos stačiu kampu. Kai visos pakabos yra pritvirtintos, tada matuojami pagrindiniai CD profiliai, kurių norimas ilgis yra atkerpamas specialiomis metalo karpymo žirklėmis (metalo disku pjaustyti negalima, kadangi diskas nudegintų profilio cinkuotą dangą, kuri apsaugo profilį nuo rudyjimo). Tada į profilius lengvai įsegamos Nonius pakabų apatinės dalys, kurios vėliau su pačiomis pakabomis yra lengvai sujungiamos kaiščių pagalba, kurie patikimai užsifiksuoja. Kai pagrindinių laikančiųjų profilių eilė jau sumontuota, tada yra matuojami ir karpmoi montavimo profiliai. Kurie ties sienomis yra sukišami į perimetrinį UD profilį ir tada su laikančiuoju CD profiliu sujungiami specialiomis kryžminėmis jungtimis. Montavimo profiliai vienas nuo kito yra pritvirtinami kas 500 mm nuo vienas kito centrų, o jų galai statmenai įdedami į perimetrinius profilius ant sienų.

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1748 žodžiai)
  • Kolegija
  • Marijus
  • Gipso kartono lubų įrengimo technologinė kortelė
    10 - 3 balsai (-ų)
Gipso kartono lubų įrengimo technologinė kortelė. (2017 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/gipso-kartono-lubu-irengimo-technologine-kortele.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 00:02
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo