Gipso panaudojimas statybos pramonėje


Unikalios gipso savybės. Gipsinės rišamosios medžiagos. Gipsiniai mišiniai statybos darbams. Gipso dirbiniai. Gipso blokeliai. Gipso kartono plokštės. Išvados. Literatūra.


Gipso panaudojimas statybos pramonėje. Gipsas – tai nuosėdinė uoliena, sudaryta iš to paties pavadinimo sulfatų grupės mineralo (Deltuva, Vaitkevičius, 2006). Unikalias gipso statybines savybes atrodo senovės egiptiečiai 3700 m. pr. Kr. Gipso kaip statybinės medžiagos naudojimo žinias ir patirtį Europoje paskleidė romėnai, XV amžiuje gipsas Pietų Europoje jau buvo plačiai naudojamas statyboje.

Praėjus tiek daug amžių gipsas neprarado savo unikalių savybių ir šiais technologijų laikais, XXI amžiuje, gipso panaudojimas neatsiejama naujos statybos dalis. Mano manymu dabar beveik pas kiekvieną namuose yra gipso kaip statybinės medžiagos. Taigi, man reikia išanalizuoti gipso panaudojimą statybos pramonėje.

Gipsinės rišamosios medžiagos gaminamos iš gamtinio gipso. Gamtinis gipsas yra nuosėdinė uoliena, sudaryta iš gipso mineralo . Rišamoji medžiaga, sudaryta iš modifikacijos, yra vadinama statybiniu gipsu, ši gipsine rišamoji medžiaga išgaunama dehidratuojant žaliavas 170-180 ir sumalant temperatūroje (Naujokaitis, 2007).

Gipso malinio smulkumas turi įtakos jo kietėjimo laikui, kuo smulkiau sumaltas gipsas tuo greičiau jis rišasi ir kietėja, o stambesniais grūdeliais sumaltas gipsas lėčiau tirpsta vandenyje ir jo kietėjimo laikas ilgėja.

Gipsiniai mišiniai – tai mišiniai kuriuose yra gipso rišamųjų medžiagų. Šie mišiniai plačiai naudojami įvairiems statybos darbams. Naudojami dėl šių teigiamų savybių:

Pagrindinis gipso minusas – mažas atsparumas drėgmei, dėl to gipsa geriau naudoti sausoms patalpoms. Tačiau šiais technologijų laikais gipso atsparumą drėgmei galima sumažinti naudojant tam tikrus priedus.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (984 žodžiai)
  • Kolegija
  • Petras
  • Gipso panaudojimas statybos pramonėje
    10 - 2 balsai (-ų)
Gipso panaudojimas statybos pramonėje . (2017 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/gipso-panaudojimas-statybos-pramoneje.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 28 d. 15:52
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo