Gyvūlinių ir augalinių ląstelių palyginimas


Gyvūlinių ir augalinių ląstelių palyginimas. Teorija. Darbo tikslas. Palyginti gyvūninę ir augalinę ląsteles. Hipotezė. Augalinė ir gyvūninė ląstelės iš dalies skiriasi savo sandara, t. Y. Gyvūninė neturi sienelės ir chloroplastų. Darbo priemonės ir medžiagos. Darbo eiga. Burnos epitelio ląstelių stebėjimas. Svogūno epidermio ląstelių mikropreparatų stebėjimas. Lapo asimiliacinio audinio ląstelių mikropreparato stebėjimas. Rezultatai. Išvados.

Augalinė ir gyvūninė ląstelės yra eukariotinės ląstelės. Abi ląsteles gaubia membrana. Viduje jos turi citoplazmą, sudarytą iš citozolio ir organelių.

Augalinė ląstelė turi sienelę, sudarytą iš celiuliozės. Joje yra didelė vakuolė su ląstelės sultimis. Branduolys yra ląstelės pakraštyje. Turi chloroplastus, kuriuose vyksta fotosintezė – pagaminama gliukozė ir deguonis.

Gyvūninė ląstelė neturi sienelės. Joje yra mažų vakuolių, bet be ląstelės sulčių. Branduolys yra ląstelės viduryje. Neturi chloroplastų, taigi, nevyksta fotosintezė.

Mikroskopas; Objektyviniai ir dengiamieji stikleliai; Pipetė; Metileno mėlis; Jodas; Vanduo; Svogūnas; Burnos ląstelės(epitelio); Augalo lapas; Skalpelis; Adatėlės; Vienkartinis šaukštelis; Fotoaparatas; Servetėlės;

Paėmiau švarų objektyvinį stiklelį, ant jo uždėjau iš burnos gleivinės vienkartiniu šaukšteliu paimtų ląstelių. Ant jų pipete užlašinau lašą metileno mėlio ir uždengiau dengiamuoju stikleliu. Pagamintą mikropreparatą uždėjau ant mikroskopo objektyvio stalelio, susireguliavau atstumą ir matomą vaizdą užfiksavau fotoaparatu.

  • Biologija Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 2874 KB
  • 2016 m.
  • 2 puslapiai (307 žodžiai)
  • Saullene
  • Gyvūlinių ir augalinių ląstelių palyginimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Gyvūlinių ir augalinių ląstelių palyginimas. (2015 m. Vasario 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvuliniu-ir-augaliniu-lasteliu-palyginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 00:36
×