Gyvūninių ir augalinių ląstelių palyginimas


Biologijos laboratorinis darbas. Gyvūninių ir augalinių ląstelių palyginimas. DARBO TIKSLAS Palyginti augalinę ir gyvūninę ląsteles. HIPOTEZĖ Stebint pro mikroskopą burnos epitelio ląstelę, matosi branduolys, citoplazma ir membrana, o stebint svogūno epiderminę ląstelę matosi branduolys, sienelė ir citoplazma. (Lapo ląstelėje gerai matyti chloroplastai. Darbo eiga. Pasiėmiau objektyvinį stiklelį ir ant jo uždėjau burnos gleivinės paiimtų ląstelių. Ant ląstelių užlašinau lašą metilenomėlio ir uždengiau dengiamuoju stikleliu. Pagamintą mikro preparatą, uždėjau ant mikroskopo objektyvio stalelio, nusireguliavau 400 kartų padidintą ląstelę ir nusifotografavau. Rezultatai. Išvada.


TEORIJA Gyvūninė ir augalinė ląstelės – tai eukariotinių organizmų ląstelės, būdingos augalams ir gyvūnams. Ląsteles gaubia membrana. Augalinė ląstelė ant membranos turi sienelę. Viduje turi citoplazmą, kurioje yra organelių. Organelės – ląstelės struktūra, atliekanti tam tikrą funkciją, organelių pvz.: branduolys, endoplazminis tinklas, goldžio kompleksas, mitochondrijos, lizosomos, vakuolės, chloroplastai(tik augalinėje ląstelėje). Augalinės ląstelės pavidalas gali būti įvairus. Augalinėje ląstelėje branduolys yra ląstelės pakraštyje, o gyvūninėje ląstelėje – viduryje. Abi ląstelės turi citazolį. Citazolis – skystis su įvairiomis medžiagomis. Abi ląstelės turi po vakuolę.

DARBO PRIEMONĖS IR MEDŽIAGOS Mikroskopas, objektyviniai ir dengiamieji stikleliai, pipetė, metilenomėlis, jodas, svogūnas, lapas, burnos epitelio ląstelės, fotoaparatas, skalperis, adatėlės.

Pasiėmiau svogūną, jį perpjoviau per pusę, paėmiau vieną sultingą jo lukštą ir nuo vienos lukšto pusės nulupau ploną plėvelę.

Paėmiau objektyvinį stiklelį, ant jo užlašinau lašą jodo, tada uždėjau svogūno plėvelę, ją išlyginau adatėle ir užlašinau dar vieną lašą jodo.

Gyvūninių ir augalinių ląstelių palyginimas. (2014 m. Lapkričio 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/gyvuniniu-ir-augaliniu-lasteliu-palyginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 10:27