Gyvūninių ir augalinių ląstelių palyginimas


TEORIJA Gyvūninė ir augalinė ląstelės – tai eukariotinių organizmų ląstelės, būdingos augalams ir gyvūnams. Ląsteles gaubia membrana. Augalinė ląstelė ant membranos turi sienelę. Viduje turi citoplazmą, kurioje yra organelių. Organelės – ląstelės struktūra, atliekanti tam tikrą funkciją, organelių pvz.: branduolys, endoplazminis tinklas, goldžio kompleksas, mitochondrijos, lizosomos, vakuolės, chloroplastai(tik augalinėje ląstelėje). Augalinės ląstelės pavidalas gali būti įvairus. Augalinėje ląstelėje branduolys yra ląstelės pakraštyje, o gyvūninėje ląstelėje – viduryje. Abi ląstelės turi citazolį. Citazolis – skystis su įvairiomis medžiagomis. Abi ląstelės turi po vakuolę.
DARBO PRIEMONĖS IR MEDŽIAGOS Mikroskopas, objektyviniai ir dengiamieji stikleliai, pipetė, metilenomėlis, jodas, svogūnas, lapas, burnos epitelio ląstelės, fotoaparatas, skalperis, adatėlės.
Pasiėmiau svogūną, jį perpjoviau per pusę, paėmiau vieną sultingą jo lukštą ir nuo vienos lukšto pusės nulupau ploną plėvelę.
Paėmiau objektyvinį stiklelį, ant jo užlašinau lašą jodo, tada uždėjau svogūno plėvelę, ją išlyginau adatėle ir užlašinau dar vieną lašą jodo.
- Microsoft Word 577 KB
- 2014 m.
- 2 puslapiai (314 žodžiai)
- Greta
-