Idealus ir realus treneris namų darbas


Idealus ir realus treneris. Sporto pedagogo sportinis meistriškumas. Didelis sportinis meistriškumas. Asmenybės savybės , reikšmingos trenerio darbui. Gebėjimai , būtini idealaus trenerio veiklai. Idealaus trenerio gebėjimas planuoti darbą. Literatūra ir informacijos šaltiniai.


.Treneris, kuris puikiai išmano savo darbą, turi mokėti organizuoti ir valdyti ugdymo procesą, o taip pat sukurti puikų auklėtinių kolektyvą, kuriame būtų smagu dirbti ir kuris atskleistų kiekvieną komandos narį, nes komanda, kuri yra „išsibarsčiusi“, kurios kiekvienas narys rūpinasi tik savimi niekada nepasieks aukštų rezultatų, lyginant su komanda, kurioje vyrauja vienybė ir pasitikėjimas. Ne veltui yra sakoma: „vienas lauke – ne karys“. Todėl idealus treneris turi žinoti, kaip komandą suburti bei valdyti. Kalbant apie mano krepšinio trenerį, galiu pasakyti, kad nepaisant to, kad jis dar yra ganėtinai jaunas, bei galbūt kartais jam trūksta patirties, tačiau jis yra pasiekęs gana aukštą meistriškumo lygį, kuris jam padeda dirbti organizuotai bei valdyti visą komandinį procesą. Jis visuomet stengiasi iškelti aukščiausius tikslus, niekuomet neleidžia tinginiauti, stumia mus į priekį, motyvuoja. Žinoma, kaip ir kiekvienas treneris jis turi ir savų minusų: greitai „užverda“, bet greitai ir nurimsta, kaip ir minėjau, kai kuriuose situacijose jam trūksta patirties.

Asmenybės savybės daro ypač didelę įtaką kiekvieno trenerio veiklai, todėl treneris turi turėti bent jau keletą jo darbui būdingų asmenybės savybių, nes jos padeda lengviau ir greičiau įgyti atitinkamų igūdžių, lemiamčių konkrečios veiklos sėkmę. Vienos iš tokių asmenybės savybių yra pedagoginis pastabumas ir nuojauta. Tai savybė, kuri nusako trenerio gebėjimą įžvelgti ar pamatyti tokius auklėtinio bruožus, kurių kiti nepastebi iki tol, kol jie neįvyksta. Toks trenerio pastabumas yra vadinamas nuojauta. Toks pastabumas ar nuojauta ne tik padeda išvengti konfliktų, bet ir padeda iš sportininkų išreikalauti „maksimumą“. Gera nuojauta taip pat prisideda ir prie gerų tarpusavio santykių, tarp trenerio ir komandos narių. Mano manymu, mano treneris turi šią asmenybės savybę, kadangi jis sugeba išreikalauti viską, kad tikslas būtų pasiektas, o taip pat ši savybė jam leidžia palaikyti gerus tarpusavio ryšius, kurie leidžia siekti aukštų rezultatų.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1695 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Idealus ir realus treneris namų darbas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Idealus ir realus treneris namų darbas. (2016 m.). https://www.mokslobaze.lt/idealus-ir-realus-treneris-namu-darbas.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 23:08
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo