Ikimokyklinio amžiaus vaikų judrieji žaidimai


Įvadas. Analitinė dalis. Žaidimo sąvoka ir jo svarba. Žaidimo reikšmė ir klasifikacija. Pagrindinės žaidimų rūšys. Aplinkos įtaka vaiko žaidimui. Suaugusiojo vaidmuo vaiko žaidime. M. Amžiaus vaikų judrūs žaidimai. Judrieji žaidimai ir jų reikšmė vaiko fiziniam vystymuisi. Judriųjų žaidimų rūšys ir jų organizavimas. Judrieji žaidimai lauke. Metodologinė dalis. Tyrimo metodika. Tyrimo rezultatai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Tyrimo problema: ikimokyklinio (4 5 m.) amžiaus vaikų judrieji žaidimai.

Tyrimo objektas: judrieji žaidimai ir jų reikšmė vaiko gyvenime.

Tyrimo tikslas: išanalizuoti judriųjų žaidimų svarbą vaiko gyvenime, žaidimo vietą asmenybės ugdymo procese.

Tyrimo uždaviniai:

Išnagrinėti pedagoginę, psichologinę literatūrą susijusią su žaidimu ir jo reikšme vaiko vystymuisi

Išnagrinėti judriojo žaidimo įtaką ikimokyklinio amžiaus vaiko fiziniam ir psichiniam vystymuisi.

Stebėti vaikus žaidžiant judriuosius žaidimu įvairiose situacijose.

4. Pokalbio pagalba išsiaiškinti ikimokyklinukų nuomonę apie žaidimą

5. Gautų rezultatų pagalba pristatyti tyrimo rezultatus.

6. Parengti rekomendacinio pobūdžio išvadas.

Žaidimai apibūdinami ir klasifikuojami remiantis įvairiais aspektais. Jie gali atspindėti darbo procesą, būti žaidžiami spontaniškai ir neribojami taisyklių, nesiekiama konkretaus rezultato.

DRAMINIAI ŽAIDIMAI. Šiuose žaidimuose vaikai vaizduoja įvykius iš literatūros, animacinių ir kino filmų ir kt. Tačiau dažniausiai draminių žaidimų pagrindą sudaro pasakos. Žaisdami draminius žaidimus vaikai perteikia idėjas, įvykius, personažų charakterius. Draminis žaidimas – tai spektaklis, kuriame vaikai – aktoriai.

DIDAKTINIAI ŽAIDIMAI. Didaktiniai žaidimai ugdo ikimokyklinukų gebėjimus, pojūčius, suvokimą, formuoja vaizdinius, teikia žinių. Todėl per juos maži vaikai mokosi. Didaktinio žaidimo pagrindas – žaislai ir žaidimo priemonės.

JUDRIEJI ŽAIDIMAI. Jie kilę iš liaudies žaidimų. Jie turi aiškų sumanymą, taisykles ir veikėjus, yra turtingi, paprasti ir įdomūs. Šie žaidimai lavina ir tobulina vaikų judesius, ugdo valią, nuovoką, drąsą, reakciją. Jie kelia teigiamas emocijas, suartina vaikus, teikia džiaugsmo.

INTELEKTINIAI ŽAIDIMAI. Jie skirti vaikų protiniam lavinimui. Tai įvairūs galvosūkiai, kryžiažodžiai, rebusai, šaškės, šachmatai. Šie žaidimai moko vaiką orientuotis laike, erdvėje, kintančiose situacijose, plečia akiratį, ugdo drąsą, lavina mąstymą, vaizduotę, suteikia daug teigiamų emocijų ir pasirinkimo laisvę.

Jauni tėveliai dažnai skundžiasi, kad sunku auginti, auklėti, mokyti vaikus, kadangi nėra to mokyti. Jiems trūksta žinių, išmonės, kaip bendrauti su mažyliais.

Kas yra natūralus bendravimas? Tai bendravimas, kai vaikams neprimetama sava nuomonė, laikomasi partnerystės principo, drauge aptariami svarbiausi vaikams klausimai, gilinamasi į vaikams kilusias problemas.

Kai kurie tėvai nepalankiai žvelgia į vaikų žaidimus. Jie mano, kad žaidimas – tai laiko dykai leidimas. Tokia nuomonė klaidinga, netgi žalinga. Vaikams žaidimai – tarytumei mokykla. Žaisdami vaikai kuria save.

Tačiau suaugusieji dažnai nežino, kaip sudaryti sąlygas mokymuisi žaidžiant, nes mokymąsi supranta kaip visišką atskirą veiklos sritį.

Žinoma, esti ir tokių akimirkų, kai suaugusiojo įsikišimas dar labiau paskatina, suaktyvina vaiko žaidimą. Tuomet žaidimas su suaugusiuoju abiems būna ypač malonus ir įdomus.

Judėjimas lydi vaiką nuo pat jo gimimo ir jo reikšmė vaiko fiziniam bei psichiniam vystymuisi yra labai svarbi. Intensyviai augantis ir bręstantis vaiko organizmas ikimokykliniame amžiuje reikalauja ypatingai daug judėjimo.

Parenkant judrųjį žaidimą svarbu atsižvelgti į vaikų amžių, žaidėjų grupelės sudėtį, vaikų interesus, norus, nuotaikas, dienos režimą, metų laiką, vietos ir gamtines sąlygas, vaikų sveikatos būklę, fizinį pasirengimą, kiekvieno vaiko ypatumus ir kt. Žaidimo sėkmė labai priklauso nuo žaidimų vietos parengimo. Žaidimui skirtoje vietoje turi būti ir jam reikalingos priemonės, žaislai ir pan. Jie turi būti padėti taip, kad žaidėjai galėtų juos pasiimti, ir jų turi visiems užtekti. Jeigu žaidimui reikia specialių kaukių ar kitokių skiriamųjų ženklų, jais taip pat derėtų pasirūpinti iš anksto.

  • Microsoft Word 85 KB
  • 2023 m.
  • Lietuvių
  • 34 puslapiai (5750 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Ikimokyklinio amžiaus vaikų judrieji žaidimai
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ikimokyklinio amžiaus vaikų judrieji žaidimai. (2023 m.). https://www.mokslobaze.lt/ikimokyklinio-amziaus-vaiku-judrieji-zaidimai.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 17 d. 12:12
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo