Iliuzijos referatas


Iliuzija psichologijoje. Suvokimo iliuzija rasto darbas. Suvokimo iliuzija rasto darbas'. Iliuzijos psichologijos referatas. Iliuzijos psichologija referatas.

Įvadas. Suvokimo liuzijos. Dydžio iliuzijos. Krypties iliuzijos. Kitos iliuzijos. Išvados. Müller-lyer iliuzija. Pagalbinė literatūra.

Tačiau mus labiausiai domina pats suvokimas: kaip suvokiame mus supantį pasaulį ir kokios yra šio suvokimo galimos iliuzijos. Taigi, pirmiausia išsiaiškinkime, kas yra „suvokimas“. Taigi suvokimas – tai psichinis pojūčiais gaunamos informacijos tvarkymas ir įprasminimas. Kitaip tariant, tai dirgiklio, veikiančio jutimų organus, atpažinimas, vietos erdvėje, laike nustatymas: kas tai per daiktas ir kur jis yra? Jutimai tarsi informuoja žmogų apie jį supančius digiklius, tačiau suvokimas padeda juos įprasminti, sujungia skirtingais pojūčiais gaunamą informaciją, padeda orientuotis joje. Tuo tarpu „iliuzijos“- tai netinkamas, tikrovės neatitinkantis suvokiamo daikto arba reiškinio ir jo savybių atspindėjimas. Taigi, iliuzijos suklaidina mus, paveikdamos mūsų jutimų sistematinimo ir įprasminimo būdus.

Geštaltinės psichologijos, susikūriusios XX a. pirmoje pusėje Vokietijoje, atstovai kaip tik ir mėgino paaiškiti, kodėl pasaulį suvokiame kaip tvargingą, o ne chaotišką atskirų objektų rinkinį. Geštaltinės psichologijos idėjas pritaikius eksperimentiniam suvokimo tyrimui, buvo nustatyti svarbūs suvokimo ypatumai: suvokimo pastovumas, struktūriškumas, daikto vaizdo (figūros) priklausomybė nuo jo aplinkos (fono) ir kiti.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 226 KB
  • 2013 m.
  • 16 puslapių (2177 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simas
  • Iliuzijos referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Iliuzijos referatas. (2013 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/iliuzijos-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 18:42
×