Įmonę veikiančios makro aplinkos įvertinimas


Makroaplinkos elementai. Tolimosios aplinkos įvertinimas. Makroaplinkos įtaka verslui. Įmonės išorinės tolimosios aplinkos įvertinimas parduotuvė. Netiesioginio poveikio aplinka. Imone veikiancios aplinkos. Isorine mikroaplinka. Verslo+aplinkos+elementų+poveikio+analizė. Makroaplinkos. Įmonės veiklą veikianti aplinka.

Darbo tikslas ir uždaviniai. Įvadas. Ekonominė aplinka. Socialinė ir kultūrinė aplinka. Politinė ir teisinė aplinka. Mokslinė ir technologinė aplinka. Gamtinė aplinka. Išvados. Literatūra. Darbo tikslas – apibūdinti atskirų makroaplinkos elementų įtaką įmonės veiklai. Darbo tikslui pasiekti iškelti tokie uždaviniai. Aprašyti ir paaiškinti kaip įmonę veikia makroaplinkos. Išanalizuoti makroaplinkos elementus ir apibūdinti jų įtaką imonės verslui. Nustatyti makroaplinkos elementus, darančius didžiausią įtaką įmonių veiklai. Susisteminti darbo rezultatus ir pateikti išvadas.

Darbo tikslas – apibūdinti atskirų makroaplinkos elementų įtaką įmonės veiklai. Darbo tikslui kiekviena įmonė veikia tam tikroje aplinkoje. Tarp įmonės ir aplinkos vyksta nuolatinė sąveika. Verslas funkcionuoja atsižvelgdamas į jį supančias veiklos sąlygas ir atitinkamai priima reikalingus sprendimus. Vartotojai reaguoja į juos teigiamai arba neigiamai, taip įtakodami įmonės veiklą. Tai yra grįžtamosios informacijos ciklas.

Verslininkai siekdami sėkmingos veiklos privalo atidžiai išnagrinėti jų verslo aplinką. Tik gerai pažįstant išorines sąlygas, esamą įmonės padėtį, galima imtis veiklos ar ją toliau plėtoti. Gerus rezultatus pasiekti padeda tinkama aplinkos analizė ir jos įvertinimas. Tai ypač svarbu dabar, kai vis labiau mūsų šalies verslas turi orientuotis į naujas ir mažai pažįstamas vakarų rinkas.

Pastaraisiais metais didelis dėmesys yra kreipiamas į įmonės makroaplinką, bei stengiasi prie jos prisitaikyti, siekdamos kuo geriau atitikti vis labiau kylančius konkurencinius reikalavimus.

įmonės vadovų uždavinys – panaudoti išorinės aplinkos privalumus ir sumažinti jos neigiamą poveikį. Išorinės aplinkos elementus galima klasifikuoti pagal jų poveikio įmonei dydį ir dažnumą. Šiuo požiūriu išskiriama mikroaplinka (artimoji aplinka, tiesioginio poveikio aplinka) ir makroaplinka (tolimoji aplinka, netiesioginio poveikio aplinka). Tiesioginio poveikio aplinka (mikroaplinka) betarpiškai daro įtaką įmonės veiklai ir pati jaučia atoveiksmį iš įmonės pusės. Ši aplinka daro poveikį įgyjant įvairių gamybos išteklių bei paskirstant pagamintą produkciją vartotojams. Tiesioginio poveikio aplinką sudaro veiksniai, kurių poveikis dažnas ir tiesioginis, Pirkėjai, konkurentai, pardavimo tarpininkai, tiekėjai. Netiesioginio poveikio aplinka (makroaplinka) – tai visuma jėgų, darančių įtaką įmonės veiklai, o įmkiekvienos įmonės veiklai didelį poveikį turi tokie makroekonominiai veiksniai kaip bendra šalies ekonominė būklė, jos plėtros lygis. Nuo jų didesniu ar mažesniu mastu priklauso gyventojų perkamoji galia, jų elgsena rinkoje, prekių paklausa ir jų pardavimas.

Ekonominė aplinka - tai marketingo makroaplinkos elementas, pasireiškiantis tam tikrais ūkio raidos dėsningumais bei tendencijomis, darančiomis įtaką marketingjie yra savotiški indikatoriai, leidžiantys geriau pagrįsti marketingo sprendimus. Minėtų rodiklių pokyčius nulemia tam tikri ekonomikos prinkai reikia ir žmonių, ir jų perkamosios galios.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (3251 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaida
  • Įmonę veikiančios makro aplinkos įvertinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Įmonę veikiančios makro aplinkos įvertinimas. (2011 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/imone-veikiancios-makro-aplinkos-ivertinimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 18:20
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo