Intermodalinis transportas


Įvadas. Intermodaliniai transporto elementai. Intermodaliniai terminalai ir logistikos centrai. Intermodaliniu terminalu tipai. Jūrų uosto konteinerių terminalai. Įvairiarušio transport vienetai. Konteineriai. Konteinerių privalūmai ir trūkumai. Keičiamos talpos. Keičiamu talpų privalūmai ir tūkumai. Išvados. Šaltiniai.

Intermodalinis transportas yra kai paeiliui vežama keliomis transporto rūšymis iš vienos rūšies transporto į kitos rūšies transportą perkraunant įvairiarūšio transporto vienetus, bet neperkraunant pačių krovinių. Įvairiarūšio transporto vienetais (IKV) priimta laikyti konteinerius, kelių transporto psuriekabes arba priekabas ir vadinamąsias keičiamas talpas.

Intermodalinis transportas leidžia gabenti įvairiomis transporto priemonėmis krovini ir bet kuriais keliais, tokio transporto pranašumas yra akivaizdus, nes gabenant krovinį viena transporto rūšymi galimybės yra ribotos, pvz ( laivai negali pristatyti krovinio tiesiai į įmonės sandėli nebent jis uoste, traukiniai negali krovinio jūra nugabenti iš vieno uosto į kita) aplamai be intermodalinio transporto apsieiti neimanoma, nes gabenant bet kokia transporto rūšymi isšskyrus kelių, būtina veliau perkrauti į vilkika tam, kad produkcija pristatyti tiesiai prie įmonės durų. Taipogi galima sutaupyti laika, bei kuro sąnaudas, nugabebenus atkarpa kurioje įmanoma gabenti tik viena transporto rūšymi galima pakeisti į kita, spartesne arba taupesne. Neapsimoka krovinį perkraudinėti tik tuomet kai jo įvairiarūšio transporto vienetų kuriem apdoroti reikėtu daug laiko ir lėšų.

Intermodalinio transporto elementus sudaro visa transporto infrastruktūra, nes yra gabenami visu rušių kroviniai visomis transporto šakomis, naudojami visų tipų sandeliai, informacinės sistemos, bei krovos priemonės tokios kaip:

Įvairiarūšys terminalas yra toks terminalas, kuriame perkraunami įvairiarūšės krovos vienetai – konteineriai, puspriekabės ir keičiamos talpos. Bendrąja prasmne terminalas tai įrenginių ir įrengimų kompleksas, turintis savo infrastruktūra ir suprastruktūrą kroviniams perkrauti. Daugelis įvairiarūšių terminalų Europoje veikia kaip daugiafunkciniai centrai, kuriuose atliekamos tiek terminalo, tiek su juo veikla susijusios pagalbinės funkcijos. Tokiems daugiafunkciniams centrams įvardyti pasaulyje yra daug sąvokų.

Logistikos centrai – tai teritorijos, turinčios logistikos infrastruktūrą, esančios transporto tinkle, kur yra įkurtos intensyviai veikiančios krovininio transpoto įmonės, tokios kaip paskirstymo kompanijos ar logistinių paslaugų tiekėjai, Idealu jeigu tokiose zonose yra perkrovimo tarp skirtungų rūšių transporto priemonių įrengimai.

  • Microsoft Word 1140 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1739 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alina
  • Intermodalinis transportas
    10 - 9 balsai (-ų)
Intermodalinis transportas. (2015 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/intermodalinis-transportas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 09:56
×