Skubių siuntų prekybos logistika



Įvadas. Paėmimas ir sandėliavimas. Transportavimas. Transportavimas oru. Kelių ir geležinkelių transportas. Intermodalinis ir multimodalinis transportas. Siuntų sekimas. Išvados. Šaltinių sąrašas.
Greitųjų siuntų tarnyba DHL siuntas paima tiesiai iš siuntėjo arba, jeigu įmonė yra sudariusi sutartį su DHL, jog savo prekes laiko DHL sandėliuose, siuntos, gavus užsakymą, paimamos iš jų. Sandėliai turi atitikti prekės laikymo sąlygas, pvz.: jei tai maisto produktai – sandėlyje vyrauja tam tikra temperatūra. Visi DHL sandėliai yra automatizuoti, galima stebėti ir kontroliuoti visus sandėlio procesus. Taip pat siuntos imamos ir iš paskirstymo centrų, kurie yra visame pasaulyje. Paruošta išsiuntimui siunta turi būti supakuota pagal visus reikalavimus, pakuotė turi būti tinkamai paženklinta, kad būtų išvengta galimo siuntinio/krovinio pažeidimo ir paruošta taip, kad liktų ją tik perduoti gavėjui, t.y. DHL neatsako už siuntų supakavimą, tai padaro pats pardavėjas/tiekėjas/siuntėjas. Svarbu paminėti ir tai, jog, jeigu kurjerio paimta siunta gavėjui nėra perduodama tą pačią dieną, dažniausiai ji yra laikoma kurjerio transporto priemonėje.
Skubios siuntos, prieš juos paimant kurjeriui, gali būti gabenamos keletu skirtingų būdų: oro transportu, keliais ir geležinkeliais, intermodaliniu ir multimodaliniu transportu (t.y. gabenant siuntinį/krovinį apjungiamos efektyvios kombinacijos iš kelių transporto rūšių). Prieš transportuojant siuntinį yra atliekamas labai svarbus darbas - parenkamas geriausias ir optimaliausias siuntos gabenimo maršrutas, kuris būtų trumpiausias laiko atžvilgiu ir patogiausias vežėjams. Renkantis maršrutą atsižvelgiama į automobilių srautą, greičio ribojimus bei kitus veiksnius. Pristatytas siuntinys vėliau yra perduodamas kurjeriui, kuris pasirūpina, jog siunta pasiektų gavėją.
- Microsoft Word 26 KB
- 2018 m.
- Lietuvių
- 9 puslapiai (1162 žodžiai)
- Kolegija
- Dovilė
-