Išsirinkite ir papasakokite apie pastarųjų metų lietuvių autoriaus knygą, įdomią 16mečiui


Lietuviu autoriu knygu aprasymai. Lietuviu autoriaus knyga idomi sesiolikmeciui. Pastaruju metu lietuviu autoriaus knyga idomiausia sesiolikmeciui. Knygos įdomios šešiolikmečiams. Pastarųjų metų lietuvių knygą, įdomią šešiolikmečiui. Įdomios temos apie kalbą. Įdomios knygos. J. ivanauskaitės knyga “miegančių drugelių tvirtovė“ kodel aktuali paaugliui. Knyga 16-meciui kalbejimas. Pastaruju metu lietuviu autoriaus knyga idomi sesiolikmeciui.

Lietuvių kalbėjimo potemės 2018. 2012 lietuvių kalbos kalbėjimas, Tema - literatūra, potemė- išsirinkite ir papasakokite apie pastarųjų metų lietuvių autoriaus knygą, įdomią 16mečiui.


Jurga ivanauskaitė - iškili šio laikotarpio lietuvos rašytoja, produktyviai rašiusi nuo 1985m. Iki pat mirties 2007m. , sulaukusi bene daugiausiai populiarumo tarp nūdienos skaitytojų. Vien šis faktas liudija, kad plačiai nuskambėjusių knygų autorė, savo pasaulio bei žmogaus gyvenimo supratimu yra artima mūsų skaitytojų visuomenei, mėgstančiai grožinę literatūrą, taip pat ir paaugliams. Dėl to aš pasirinkau analizuoti jos knygą ‘’miegančių drugelių tvirtovė’’, nors iki šiol jos kūrinių nebuvau skaičiusi.

J. Ivanauskaitės knyga, be jokių abejonių, yra ne tik labai idomi bet ir aktuali šešiolikmečiui. Pritraukiantis, gilus turinys bei atskleidžiamos šiandienos visuomenės ir asmeninės problemos daugiau ar mažiau paveiks ir sužavės kiekvieną.

Pagrindinė kūrinio veikėja – tvirto charakterio, kupina ironijos penkiasdešimtmetė moteris monika. Iš pirmo žvilgsnio jos gyvenimas atrodo netgi labai gražus– prabangūs vardiniai drabužiai, sėkminga santuoka su jaunesniu plastikos chirurgu linu, milžiniškas dvaras, stūksantis jaukios gamtos apsuptyje netoli vingio parko bei du mylimi šuneliai. Tačiau ją supantys rūpestingi artimieji nė neužuodžia kokios rimtos ir slegiančios yra monikos vidinės baimės ir kaip šios ją kamuoja. Skaitytojams monikos išgyvenimus suvokti padeda pagrindinės veikėjos bei gamtos stichinių nelaimių paralelė. Monika kiekvieną rytą ir vakarą įdėmiai žiūri žinias, skaito spaudos naujienas, pasidabinusias antraštėmis apie viesulų bei potvynių, gaisrų bei žemės drebėjimų nusiaubtus ir suniokotus miestus ar šalis. Perdėtas domėjimasis pasaulinio masto nelaimėmis nejučia ‘’ išteisina’’ moniką nuo pareigos gilintis ir ieškoti tikrojo begalinio vidinio nerimo, lyg šėšėlio sekančio ją visur kur tik ji žengia, šaltinio, leisdamos jai apsimestinai tikėti, jog vienintelis dalykas kurio moteris baiminasi yra visagalis laikinumas bei žmogiškosios būties trapumas. Šis prieskonis autorei talkina kiekviename puslapyje, tai - lyg užuomina į tolesnius romane aprašomus įvykius ir kartu lengvesnis kelias į monikos tikrųjų baimių priežasčių supratimą.

Išsirinkite ir papasakokite apie pastarųjų metų lietuvių autoriaus knygą, įdomią 16mečiui. (2012 m. Kovo 27 d.). http://www.mokslobaze.lt/issirinkite-ir-papasakokite-apie-pastaruju-metu-lietuviu-autoriaus-knyga-idomia-16meciui.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 19:49