Karvių šėrimo programa ūkyje


Įvadas. Ūkio charakteristika. Galvijų fermos charakteristika. Galvijų bandos charakteristika. Pieno gamybos technologija. Darbo organizavimas galvijų fermoje. Projektinė dalis. Informacija apie pašarus. Išvados. Literatūros sąrašas.


Aš pasirinkau Vardenės Pavardenės ūkį nes, šis ūkis man tinka pagal pasirinktą kursinio projekto temą. Pagal šį ūkį aš pasirinkau kursinio darbo tematiką ,,Karvių šėrimo technologijų sudarymas’’, nes manau, kad mano pasirinktame ūkyje ši problema yra aktualiausia.

Tikslas – išsiaiškinti ūkininkės Vardenės Pavardenės ūkio stipriąsias ir silpnąsias vietas.

Paskirtis – sudaryti ūkininkės ūkio charakteristiką ir surasti ūkio trūkumus ir privalumus.

Ūkininkės Vardenės Pavardenės ūkis buvo užregistruotas 2005 m. Ūkio steigimo tikslas buvo gauti papildomas pajamas iš žemės ūkio. Ūkyje dirba du žmonės – ūkininkė ir jos vyras. Ūkis yra įsikūręs Marijampolės apskrityje, Vilkaviškio rajone, Gižų seniūnijoje, Gižų kaime. Ūkis yra nutolęs nuo Marijampolės 12 km, nuo Vilkaviškio 14km . Pats gižų kaimas yra geroje geografinėje vietoje, nes  į šiaurę yra nutolęs nuo kelio A7 Marijampolė – Kybartai - Kaliningradas ir prie kelio 187 Gižai – Pilviškiai.

Ūkininkė turi 15,4276 ha. žemės iš jų nuosavos 7,4276 ha., ir nuomoja 8 ha. Žemė yra geros kokybės - lengvo priemolio, vietovės nekalvotos, lygios. Ganyklos privalumas tas, kad yra šalia namų. Dirvožemio pH-4,7, žemės našumo balas 40.

Ūkio specializacijos kryptis yra pieninė galvijininkystė. Ūkyje iš vienos karvės vidutiniškai primelžiama 5500 kg pieno. Ūkyje auginamos 8 karvės. Pienas parduodamas Glinsko pieno įmonei, pieno vienas litras superkamas už 0,22 eur. Iš vienos karvės vidutiniškai gaunama 1210 eurų pajamų. Ūkyje dirba du žmonės – pati ūkio savininkė ir jos vyras, o sezono metu samdomi keli pagalbiniai darbuotojai. Ūkyje naudojamos informacinės technologijos.

Tvartas statytas 1998 metais, o renovuotas tais metais, kai ūkininkė savo ūkį įregistravo savivaldybėje. t. y. 2005 m. Pastatas yra mūrinis, jame yra įrengtos aštuonios guliavietės karvėms. Ūkyje taikoma tvartinė – ganyklinė gyvulių laikymo sistema. Žiemą gyvuliai laikomi tvarte, o vasarą ganomi ganyklose. Tvarte karvės laikomos saitiniu būdu – tai pririštų galvijų laikymas. Šio būdo pagrindiniai trūkumai : ribojama gyvulio laisvė karvės mažiau juda, visame tvarte turi būti šilta (pliusinė temperatūra), sunku užtikrinti karvių švarumą, didelės dabo sąnaudos, blogos darbo sąlygos. Šiai dienai tvarto stovis yra geras, tvarte įrengta vandens sistema ( girdyklos) yra įvesta elektra, ūkyje yra mėšlo transporteris. Tvarto teritorija pilnai sutvarkyta, mėšlas transporteriu tiesiai iš tvarto keliauja į sandariai sutvarkytą priekabą. Mano nuomone tvarto ir aplinkos aplink jį ekologinis vertinimas yra geras, nes srutos niekur nenuteka, ant žemės nevarva.

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2475 žodžiai)
  • Kolegija
  • Martynas
  • Karvių šėrimo programa ūkyje
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Karvių šėrimo programa ūkyje. (2016 m.). https://www.mokslobaze.lt/karviu-serimo-programa-ukyje.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 19:28
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo