Kasdienis miesto gyventoju gyvenimas viduramziais


Kasdienis miesto gyventojų gyvenimas viduramžiais. Darbo tikslas. Miestas - civilizacijos centras. Carcassonne – viduramžių miestas ir vynuogynas. Miestelėnų veikla. Cechai. Gildijos-pirklių susivienijimai. Miesto gyventojų būstai. Higienos problemos. Maudymasis. Maisto ypatumai. Apranga. Išvados. Šaltiniai.

Darbo tikslas Miestas-civilizacijos centras Miestelėnai Miestelėnų teisės Miestelėnų veikla Cechai Gildijos-pirklių susivienijimai Miesto gyventojų būstai Higienos problemos Maisto ypatumai Apranga Išvados Šaltiniai.

Supažindinti su miesto žmonių kasdienine veikla bei jos ypatumais.

 Viduramžių miestai siekė išsivaduoti iš feodalinės sistemos ir įsteigti savivaldą.

Pagrindinė viduramžių miesto gyventojų veikla buvo amatai ir prekyba.

Gildijos sprendė tuos pačius religinius ir socialinius klausimus kaip ir cechai.

Turtingi miestelėnai gyveno mediniuose ar mūriniuose, kelių aukštų namuose. Bet šie buvo šalti, drėgni, tamsūs. Tik pačių turtingiausių namuose, kuriuos šildė židinys ar krosnis puikavosi stiklo langai. Jaukumo teikė kilimai, žvėrių kailiai. Gyventojų būstus apšvietė balanos ar prie sienų tvirtinamos aliejinės lempos, bet ilgainiui žmonės ėmė naudoti iš taukų gaminamas žvakes.

Viduramžiais visuotinai buvo paplitusi nešvara. Būstai neturėjo kanalizacijos. Atmatas ir šiukšles žmonės pylė į šalia namų įrengtas atliekų duobes ar tiesiog į gatvę.

Buvo užterštas geriamasis vanduo, dėl to kildavo epidemijos. Žmonės prasdavosi retai, prieš didžiąsias metų šventes, tad kentėjo nuo parazitų, įvairių odos ligų.

  • MS PowerPoint 1292 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (513 žodžiai)
  • Karolina
  • Kasdienis miesto gyventoju gyvenimas viduramziais
    10 - 2 balsai (-ų)
Kasdienis miesto gyventoju gyvenimas viduramziais. (2013 m. Lapkričio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/kasdienis-miesto-gyventoju-gyvenimas-viduramziais.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 07:08
×