Kelionių organizavimas kursinis


Santrauka. Įvadas. Kelionės po senasias Lietuvos sostines teorinė dalis. Turizmo samprata ir klasifikavimas. Pažintinis turizmas. Turistinio maršruto planavimas. Keliavimo motyvai. Kelionės po senasias Lietuvos sostines praktinė dalis. Organizacinė kelionės informacija. Kelionės atmintinė. Kelionės maršrutas. Kelionės užbaigimas. Kelionės sąmata. Pažintinė kelionės informacija. Vilnius. Trakai. Aukštadvaris. Prienai. Kaunas. Elektrėnai. Kernavė. Išvados. Literatūros sąrašas.

Ar ,,Literatūros sąrašas” sudarytas pagal fakultete nustatytus reikalavimus? Ar pakankamas? Ar visais šaltiniais naudotasi?

Ar šios dalies medžiaga tarnauja KD tikslo ir uždavinių įvykdymui?

Jei nors vienas iš keturių vertinamų aspektų įvertinamas mažiau, nei 5 balais, kursinis darbas – nevertinamas. Bendrą kursinio darbo rezultatą nulemia 3 ir 4 punktų įvertinimai.

Šiame kursiniame darbe, vadovaujantis moksline literatūra, internetiniais šaltiniais, asmeniniu kūrybiškumu yra parengtas dviejų dienų kelionės maršrutas „Po senasias Lietuvos sostines“. Darbo problematika yra susijusi su tuo, kad didžioji dalis šalies gyvenotjų yra visiškai apleide vietinį turizmą savo šalyje, kai tuo tarpu kelionių į užsienio šalis skaičius sparčiai auga. Ypatingai šių dienų jaunimas, kada technologijos yra užvalde jų aplinka, mažai ką išmano apie didingą Lietuvos praeitį ir senasias sostines, kurios buvo iki Vilniaus. Praktinėje dalyje dalyviams pateikiama organizacinė informacija. Maršrutas, kelionės atmintine, įvadinė ir baigiamoji dalis, lankomų objektų sąrašas, nakvynė, maitinimas. Teorinėje dalyje remiamasi įvairių autorių parašytais darbais, kurie leido susipažinti su turizmo samprata bei jo klasifikavimu, plačiau įsigilinti i šios kelionės rūšį, turistinės kelionės rengimo bei organizavimo ypatumais, su turistine kelione susijusiomis sąvokomis bei pabandyti išsiaiskinti turistų keliavimo motyvus. Teorinė analizė parodė, kad norint parengti sėkmingą turistinę kelionę, labai svarbu išmanyti kelionės rengimo, organizavimo pagrindinius ir svarbiausius aspektus susijusius su kelionemis.

Temos aktualumas – Žmonėms būtina žinoti Lietuvos istorinę praeitį, kad galėtų vertinti dabartį. Kiekviena prieš tai buvusi sostinė yra išlaikiusi savitumą ir turi savo istoriją, su kuria būtina susipažinti kiekvienam. Keliaujant šiuo maršrutu galima tik stebėtis, kokią didingą praeitį ir kiek įdomių ir neįprastų vietų turi Lietuva.

Darbo problematika. Žmonės, ypatingai jaunesnio amžiaus, vis dažniau nežino, kokios praeityje buvo Lietuvos sostinės prieš dabartinę sostinę Vilnių. Nedaugelis didžiuojasi, kokia yra Lietuva dabar, bet kiekvienas pažvelgęs į praeitį greitai pakeičia nuomonę ir su malonumu gali girtis savo šalies istorija. Šiame darbe pabandysiu įrodyti, kad keliaujant po senąsias Lietuvos sostines, kiekviena vieta yra išlaikiusi savo senovinį autentiškumą ir įdomumą.

Darbo objektas – Kelionė po senąsias Lietuvos sostines.

Darbo tikslas pristatyti dviejų dienų kelionės maršrutą į senąsias Lietuvos sostines.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti teorinę medžiagą.

Paruošti kelionės organizacinę informaciją.

Parengti kelionės maršrutą ir pažintinę informaciją.

Darbo metodai – Mokslinės ir internetinės literatūros analizė

KELIONĖS PO SENASIAS LIETUVOS SOSTINES TEORINĖ DALIS

Apibendrinant įvairių autorių pasisakymus apie žodžio „turizmas“ reikšmę galime daryti išvadą, kad turizmas – viena iš aktyvaus poilsio rušių, kuomet žmonės keliauja norėdami susipažinti su savo šalies ar kitų šalių kultūra, gamta, architektūra, tradicijomis ir kitais tikslais.

I.Vainienė (2001) Turizmo klasifikavimas reikalingas renkant statistinius duomenis, planuojant verslą, tiriant rinką, vykdant marketingo planus. Tačiau turizmo sąvokos sudėtingumas apsunkina jo klasifikavimą. Pagal PTO pasiūlyta ir 1993 m. JT komisijos patvirtiną turizmo klasifikaciją, išskiriami trys turizmo tipai:

Pateikta klasifikaciją galima skaidyti dar i smulkesnius segmentus, norint labiau įsigilinti i turistų norus ir poreikius. Pagal A.Baležentis ir B.Žuromskaite turizmas yra skirstomas į tokias rūšis:

Toks klasifikavimas yra naudingas kelionių agentūroms bei turizmo organizatoriams, nes tai leidžia jiems kryptingai plėtoti turizmą ir pritraukti turistus vykti į tokia kelionę, kokios jie nori, taip visapusiškai panaudodami esamus turizmo išteklius kelionės metu.

Kaip teigia A.Baležantis ir B.Žuromskaitė (2012), kad besikeičiantys turistų poreikiai skatina naujų turizmo rūšių plėtrą, atsiradimą, ir populiarumą.Viena iš tokių turizmo rūšių – gamtinis turizmas, kurio tikslas susipažinti su šalies gamtinais ištekliais. Pagrindiniai turistų motyvai, kurie populiariną šia turizmo rūšį yra :

Svarbu paminėti tai, kad tarp turistų sparčiai populiarėjantis pažintinis kultūrinis turizmas yra labai glaudžiai susijęs su gamtiniu turizmu. Akcentuotina tai,kad kiekviena iš šių turizmo rūšių skirstoma į segmentus, kurie palaipsniui tampa atskiromis turizmo šakomis (pvz., edukacinis turizmas, kaimo turizmas, istorinis turizmas).

Anot Richards (Sigala M. ir Laslie D. 2005) pažintinis turizmas – tai žmonių judėjimas dėl kultūros patrauklumo, toliau nuo gyvenamos vietos, kelionės tikslas – sukaupti naujos informacijos ir patirties bei patenkinti jų kultūrinius poreikius.

  • Microsoft Word 767 KB
  • 2015 m.
  • 34 puslapiai (9233 žodžiai)
  • Kolegija
  • Paulius
  • Kelionių organizavimas kursinis
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kelionių organizavimas kursinis. (2015 m.). https://www.mokslobaze.lt/kelioniu-organizavimas-kursinis.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 15:16
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo