Klaipedos Uostas referatas


Įvadas. Valstybės įmonė klaipėdos valstybinio jūrų uosto istorija. Klaipėdos uosto stiprios ir silpnos pusės. Klaipėdos uosto stiprybės ir pranašumai. Klaipėdos uosto silpnybės. Klaipėdos uosto galimybės. Grėsmės klaipėdos uostui. Uosto darbo organizavimas. Išvados. Literaturos sarašas.

Klaipėdos uostas - tai svarbiausias ir didžiausias Lietuvos Respublikos transporto centras, kuriame susijungia jūros, sausumos ir geležinkelio keliai iš rytų ir vakarų. Uostas yra vienas iš didžiausių pajamų šaltinių Klaipėdoje, jis yra svarbiausias infastruktūros elementas. Atsižvelgiant į vežamų krovinių rūšis ir kiekius, galima nustatyti kokia ekonominė padėtis yra šalyje. Vežimai jūromis, išties labai svarbūs šalių ekonomikai ir iš esmės priklauso nuo šalių prekybos bei gamybos.

Valstybinis uostas – tai toks uostas, kurio žemė, vandens akvatorija, bei hidrotechnikos įrengimai, krantinės, navigaciniai keliai, kanalai, įrengimai ir kiti infrastruktūros elementai priklauso valstybei. Uostai būna įvairus: valstybiniai, municipaliniai, privatūs ir kiti.

Visi uostai ne tik tarpininkauja tarpusavyje, bet ir konkuruoja. Kiekvienas uostas yra suinteresuotas „aplenkti“ savo konkurentus ir pasiekti auksčiausių rezultatų.

palanki geografinė padėtis (vienas arčiausiai įplaukimo į Baltijos jūrą esančių rytinės pakrantės uostų);

plėtoti intermodalinius pervežimus, vystant kombinuotų pervežimų projektus „Vikingas“ ir „Merkurijus“, plėtojant privažiuojamus kelius;

Šiuolaikiniai uostai, atsižvelgiant i pavaldumą, dažniausiai yra trijų tipų: valstybiniai, municipaliniai (žemių arba miestų) ir privatūs. Pirmo ir antro tipo uostai yra visuomeniniai, t.y. valstybiniai arba municipaliniai. Būtina turėti omenyje, kad kalbant apie uostų tipą pavaldumo požiūriu, paprastai turima omenyje uostų infrastruktūrą, nors kartais tiek superstruktūra, tiek infrastruktūra priklauso miestams.

Daugelio kontinentinės Europos uostų infrastruktūra yra visuomeninė, t.y. priklauso municipalitetams (Belgija, Vokietija, Nyderlandai) arba valstybei (Prancūzija, dalis Didžiosios Britanijos uostų), o veiklą uoste vykdo privačios kompanijos.

Šiandien Klaipėdos uosto struktūra atitinka didžiųjų Europos uostų struktūrą: uosto infrastruktūra ir teritorija bei akvatoriją valdo valstybinė institucija Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, o veiklą, kuri nėra susijusi su laivybos saugumu bei uosto infrastruktūros valdymu, uoste vykdo privačios kompanijos, turinčios atitinkamas licencijas, leidimus arba kitą teisėtą juridinį pagrindą, o su Klaipėdos valstybine jūrų uosto direkcija, jeigu tai numatyta Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įstatyme, yra pasirašiusios uosto teritorijos nuomos arba savo veiklos sutartis.

  • Microsoft Word 296 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1660 žodžiai)
  • Mokykla
  • Arvidas
  • Klaipedos Uostas referatas
    10 - 7 balsai (-ų)
Klaipedos Uostas referatas. (2016 m. Sausio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/klaipedos-uostas-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 27 d. 11:37
×
101 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo