Korupcijos prevencijos programų Lietuvos valstybės tarnyboje analizė


Teisės bakalauro darbas. Įvadas. Korupcijos fenomenas. Korupcijos samprata. Korupcijos atsiradimo priežastys. Korupcijos pasekmės. Korupcijos prevencija ir jos svarba kovoje su korupcija. Užsienio šalių patirtis kovoje su korupcija. Korupcijos prevencijos strategija Honkongo ir La Paso miesto atvejai. Kova su korupcija Jungtinėse Amerikos Valstijose. Kovos su korupcija Naujojoje Zelandijoje nacionalinė sąžiningumo sistema. Sėkmingi kovos su korupcija pavyzdžiai Airijos Respublikoje. Korupcijos prevencija Lietuvos valstybės tarnyboje korupcijos prevencijos programų analizė. Korupcijos prevencijos sistema Lietuvoje. Korupcijos prevencijos programų Lietuvos ministerijose analizė. Ūkio, Susisiekimo ir Aplinkos ministerijų korupcijos prevencijos programų rengimo ir struktūros analizė. Ūkio, Susisiekimo ir Aplinkos ministerijų korupcijos prevencijos programų strateginių nuostatų analizė. Ūkio, Susisiekimo ir Aplinkos ministerijų korupcijos prevencijos programų įgyvendinimo analizė. Korupcijos prevencijos programų vaidmuo korupcijos prevencijos procese Ūkio, Susisiekimo ir Aplinkos ministerijų atvejis. Paveiklas. Korupcijos prevencijos programų žinomumas valstybės tarnautojų tarpe. Paveikslas. Valstybės tarnautojų informuotumas apie jų institucijoje parengtas korupcijos prevencijos programas. Paveikslas. Korupcijos prevencijos programų vertinimas tarp ministerijų valstybės tarnautojų. Paveikslas. Valstybės tarnautojų nuomonė apie korupcijos prevencijos programų efektyvumą kovoje su korupcija. Paveikslas. Ministerijose egzistuojančios korupcijos atsiradimo priežastys. Paveikslas. Prioritetinės ministerijų korupcijos prevencijos programų sritys. Paveikslas. Efektyviausios korupcijos prevencijos priemonės. Paveikslas. Valstybės tarnautojų patirtis įgyvendinant korupcijos prevencijos priemones. Paveikslas. Korupcijos prevencijos programų atnaujinimas. Paveikslas. Pagrindiniai korupcijos prevencijos programų trūkumai. Paveikslas. Korupcijos prevencijos programų rengimo privalomumas institucijoms.


Tyrimo objektas. Šiame darbe korupcijos prevencija suprantama kaip korupcijos prevencijos programų kūrimas ir įgyvendinimas. Analizės objektas yra korupcijos prevencija Lietuvos valstybės tarnyboje (administracinė korupcija) pasitelkiant korupcijos prevencijos arba kitaip vadinamas antirkorupcines, ar kovos su korupcija programas. Kitos korupcijos rūšys (politinė, korupcija privačiame sektoriuje ir kt.) nėra šios analizės objektas.

Tyrimo tikslas ir uždaviniai. Šio darbo tikslas - remiantis pasirinktų autorių įžvalgomis ir užsienio šalių patirtimi kovos su korupcija kontekse išanalizuoti korupcijos prevencijos programas Lietuvos valstybės tarnyboje bei nustatyti programų tobulinimo kryptis. Tai siekiama padaryti:

1.Aprašant korupcijos ir korupcijos prevencijos sampratą, korupcijos fenomeno atsiradimo priežastis ir pasekmes;

2.Analizuojant užsienio šalių patirtį kovoje su korupcija;

3.Aprašant ir analizuojant antikorupcinių programų rengimo tvarką bei strategines nuostatas;

4.Aprašant ir analizuojant pasirinktų institucijų antikorupcinių programų įgyvendinimą;

5.Atliekant pasirinktų institucijų korupcijos prevencijos programų tyrimą ir pateikiant pasiūlymus, kaip ateityje būtų galima tobulinti korupcijos prevencijos programas Lietuvoje.

  • Teisė Bakalauro darbai
  • 2014 m.
  • Martynas
  • 82 puslapiai (23424 žodžiai)
  • Universitetas
  • Teisės bakalauro darbai
  • Microsoft Word 178 KB
  • Korupcijos prevencijos programų Lietuvos valstybės tarnyboje analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Korupcijos prevencijos programų Lietuvos valstybės tarnyboje analizė. (2014 m. Rugpjūčio 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/korupcijos-prevencijos-programu-lietuvos-valstybes-tarnyboje-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 13:51