Kreditavimo paslaugų fiziniams asmenims Lietuvos komerciniuose bankuose ir kredito institucijose analizė


Įvadas. Kreditavimo paslaugų fizinias asmenims Lietuvos komerciniuose bankuose ir kredito institucijose esmė ir jų teoriniai aspektai. Bankų veiklos esmė ir jų veiklos procesų organizavimas. Kredito institucijų veiklos esmė ir jų veiklos procesų organizavimas. Kredito sampratos teoriniai įpatumai. Kreditavimo paslaugų fiziniams asmenims Lietuvos komerciniuose bankuose ir kredito institucijos analizė. Komerciniai bankai ir kredito institucijos. Swedbank banko teikiamų kredito paslaugų analizė. DNB banko teikiamų kredito paslaugų analizė. SEB banko teikiamų kredito paslaugų analizė. Medicinos banko teikiamų kredito paslaugų analizė. Citadelės banko teikiamų kredito paslaugų analizė. Šiaulių banko teikiamų kredito paslaugų analizė. Kredito institucijų teikiančių kredito paslaugas analizė. Statistiniai duomenys apie paimtus kreditus Lietuvoje. Paimti kreditai Lietuvoje. Paskolų portfelis. Išvados ir pasiūlymai. Naudoti literatūros šaltiniai.


Šiame skyriųje bus aptarta komercinių bankų, kredito institucijų veiklos esmė bei bus aptarta pati kredito samprata. Pakalbėsime apie bankų bei kredito institucijų veiklos procesų organizavimo teorinius ypatumus, apibrėšime kredito samprata, savybes, funkcijas bei jų rūšys.

KREDITAVIMO PASLAUGŲ FIZINIAMS ASMENIMS LIETUVOS KOMERCINIUOSE BANKUOSE IR KREDITO INSTITUCIJOS ANALIZĖ

Šioje darbo dalyje bus aptarti šeši komerciniai Lietuvos bankai tokie, kaip Citadelė, Swedbank, SEB, DNB, Šiaulių bankas, Medicinos bankas. Aptarsime jų teikiamas kredito paslaugaa, jų rūšis, palūkanų normas, išduodamo kredito sumas bei laikotarpius. Taip pat, pakalbėsime ir apie kredito institucijų teikiamas paslaugas bei pateiksime statistinius duomenis apie imamą kreditą Lietuvoje.

Kredito linija orentuota yra į tai, kad jei žmogus nežino tiklios reikiamos sumos, todėl bankas suteikia galimybę pasimti tokią paskolą, kurią galima gražinti per tris metus su 16 proc. palūkanomis.

Taigi apibendrinat Swedbank teikiamas kredito paslaugas, pasirinkimas yra įvairus ir su palankiomis atidavimo sąlygomis, bei palūkanų normomis.

Remiantis DNB portalo teikiama informacija, matome, jog bankas teikia 5 rušių paskolas. Paskolos skiriamos pagal jų naudojimo paskirtį. Norint pasimti paskolą yra nustatyta minimali ir maksimali jos pasiemimo suma. Paskolai namams minimali suma yra 4000 eurų, o maksimali - 20000 eurų. Automobiliams nustatyta mažesnė minimali suma – nuo 2000 eurų iki 20000 eurų. Mažiausia minimali paskolos suma nustatyta vartojimo paskolai, ją galima pasimti nuo 300 eurų. Norint pasimti paskolą, kuri būtų skirta įsigyti namą, žemės sklypą, ar atnaujinti buitį, pradėti versla ir panašiai, yra du galimi variantai: pasimti paskolą neįkeičiant nekilnojamojo turto arba įkeičiant nekilnojamąjį turtą. Neįkeičiant NT minimali paskolos suma nuo 6000 eurų, o įkeičiant – nuo 3000 eurų, tačiau nėra nustatytas paskolos dydžio limitas. Pagal paskolos paskirtį yra nustatytas ir grąžinimo laikotarpis, kuris yra nuo 1 iki 5, 10 ar 20 metų, priklauso nuo paskolos rūšies. Paskolai namams, automobiliams ar neįkeičiant NT yra skiriama palūkanų norma nuo 9 proc. Vartojimo paskolos palūkanų norma didesnė – nuo 12 proc. Įkeičiant NT palūkanų norma yra paskaičiuojama individualiai. Daugumą paskolų galima pasiimti be bendraskolio, ne visur reikalaujamas pradinis įnašas, įkeičiant turtą yra galimybė atidėti paskolos gražinimo terminą 1 metams.

Būsto paskola skirta norintiems pirkti būstą ar jį įsirengti. Tai taip pat tinka ir tiems kurie nori išsaugoti savo būstą.

SEB banko puslapyje pateikiama visa informacija apie teikiamas paslaugas kredito klausimais. Jų teikiami kreditai yra tokie, kaip būsto kreditas norintiems įsigyti naują būstą ar išsaugoti jau turimą. Kredito įkeičiant turtą paslaugą, kai galima įkeitus turtą nusipirkti brangesnį daugtą, kaip pavyzdžiui automobilį, susimokėti už studijas, pagerinti sveikatą ar buitį. Vartojimo kreditas, tai vienas iš paprastensių būdų ir greitesnių neįkeičiant turto pasiskolinti pinigų asmeninėms, šeimos, namų ūkio ir kitoms reikmėms. Valstybės iš dalies kompensuojamas būsto kreditas skirtas Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme numatytiems asmenims ar šeimoms. Banko sąskaitos kreditavimas, kuris leidžia sutartą laikotarpį savo banko sąskaitoje turėti nustatyto dydžio kreditą ir bet kada juo pasinaudoti. O sąskaitoje atsiradus lėšų, panaudota kredito suma padengiama automatiškai, o palūkanos mokamos tik už panaudotą kreditą. Automobilio lizingas – norintiems įsigyti automobilį naują ar naudotą, nesvarbu ar tai būtų iš SEB banko partnerių ar ne, tai gali būti ir privatūs žmonės, ir įmonės. Laikotarpis dažniausiai priklauso nuo pasirinkto kredito tipo, kaip ir suma, kurią bankas leidžia pasiimti. Būsto kreditas yra suteikiamas iki 30 metų, tačiau remonto kreditas tik iki 20 metų. Kredito suma gali siekti iki 85 procentų būsto rinkos vertės ar kainos šį būstą įkeitus. Kredito suma ir terminas įkeičiant turtą priklauso nuo įkeičiamo turto vertės. Bankas gali paskolinti iki 60 procentų įkeičiamo turto vertės sumos ir galimas kredito grąžinimo terminas yra iki 15 metų. Įmant vartojimo kreditą suma siekia nuo 300 eurų iki 30 000 eurų, tačiau grąžinimo terminas yra iki 5 metų.Palūkanų suma dažniausiai būna paskaičiuojama procentais nuo pagrindinės sumos dalies ir taip klientui pasakoma kokio dydžio bus palūkanos. Dažniausiai šio banko suteikiamų kreditų išskirtinumas yra, tai kad galima atidėti kreditą esant nenumatytoms aplinkybėms ir mokėti tik palūkanas.

  • Microsoft Word 756 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (5300 žodžiai)
  • Universitetas
  • Berazume
  • Kreditavimo paslaugų fiziniams asmenims Lietuvos komerciniuose bankuose ir kredito institucijose analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Kreditavimo paslaugų fiziniams asmenims Lietuvos komerciniuose bankuose ir kredito institucijose analizė. (2017 m. Gruodžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/kreditavimo-paslaugu-fiziniams-asmenims-lietuvos-komerciniuose-bankuose-ir-kredito-institucijose-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 03 d. 10:02
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo