Laivo sandara, pagrindinės laivo savybės


Pagrindinės laivo savybės. Plūdrumas – savybė plaukti vandens paviršiuje ir nenugrimzti giliau vaterlinijos. Stovumas – savybė grįžti į pusiausvyros padėtį. Neskęstamumas – laivo. Eigumas – gebėjimas pasiekti reikiamą greitį. Valdomumas – gebėjimas plaukti nustatytu kursu. Supimasis – laivo svyravimai pusiausvyros padėties atžvilgiu. Inercinės laivo charakteristikos. Laivo sandara. Laivo korpusas išilginėmis ir skersinėmis pertvaromis padalinamas į atskirus skyrius. Pagrindinės korpuso plokštumos. Pagrindiniai korpuso formos pjūviai. Sausakrūvio laivo skyriai ir patalpos 1- forpikas. Laivų statyba. Laivų statyboje naudojamos medžiagos yra šios - mediena. Laivo korpuso blokinis surinkimas. 1-6 korpuso blokų surinkimas, 7-8 antstatų blokų surinkimas. Tūrinis surinkimas. Laivo korozija. Laivo korozija priskiriama elektrocheminei korozijai korpusas.


Laivo korpusas išilginėmis ir skersinėmis pertvaromis padalinamas į atskirus skyrius, kurie būtų šie: forpikas, achterpikas, dvigubas dugnas, triumai, tvindekai, diptankai, koferdamas, mašinų skyrius, iriamojo veleno tunelis ir kt. Konkretų laivo skyrių nustato jo paskirtis ir konstrukcija. Forpikas – laivapriekio patalpa nuo forštevenio iki pirmos skersinės pertvaros. Šis skyrius naudojamas kaip balastinė cisterna. Achterpikas – paskutinis laivagalio skyrius, kuris baigiasi achteršteveniu. Jis dažniausiai naudojamas kaip balastinė cisterna. Dvigubas dugnas – erdvė tarp išorinio ir antro dugno apkalos. Šio skyriaus cisternose patalpinamas balastas, laikomos vandens, kuro ir tepalų atsargos. Triumas yra krovininė patalpa tarp antro dugno ir artimiausio denio. Tvindekas – laivo patalpa tarp denių skirta kroviniams ir kajutėms. Diptankas – laivo balastinio vandens arba kuro cisterna. Koferdamas – nepraleidžiantis skysčių siauras laivo skyrius, kuris atskiria patalpas su pavojingais kroviniais.

Laivų statyboje naudojamos medžiagos yra šios: - mediena; - plienas; - aliuminis ir jo lydiniai; - varis ir jo lydiniai (bronza, žalvaris); - sintetinės medžiagos.

Laivo korpuso blokinis surinkimas

Tūrinis surinkimas 1- skersinė pertvara, 2- siena, 3 – patalpų pertvaros.

  • MS PowerPoint 599 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (1113 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edgaras
  • Laivo sandara, pagrindinės laivo savybės
    10 - 3 balsai (-ų)
Laivo sandara, pagrindinės laivo savybės. (2019 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/laivo-sandara-pagrindines-laivo-savybes.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 16 d. 14:55
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!