Pagrindinės laivo savybės


Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos. Pagrindinės laivo savybės. Įvadas. Jūrinės laivo savybės. Plūdrumas. Stovumas. Neskęstamumas. Eigumas. Valdomumas. Supimasis. Namų darbas – uždavinys. Informacijos šaltinių sąrašas.


Transportas- žmonių ar prekių gabenimo iš vienos vietos į kitą priemonės. Šis žodis kilęs iš lotyniškų žodžių trans (per, skersai) ir portare ( nešti, gabenti). Jau kelis šimtečius transportas vaidina svarbų vaidmenį žmonijos gyvenime. Be transporto sunkiai įsisvaizduojama bet kokia veikla. Jis daro tiesioginę įtaką šalies bendrojo vidaus produkto augimui. Atsiradus transporto sutrikimams sumažėja žmonių komunikacinės galimybės, patiriama ekonominių nuostolių pačiose įvairiausiose veiklos sferose. Nuolatiniai transporto sistemos sutrikimai sukelia kliučių racionaliam išteklių naudojimui, mažina darbo pasidalijimą, neigiamai veikia aplinką, mažina ekonominę žmonių gerovę ir gyvenimo kokybę.

Yra šešios pagrindinės jūrinės laivo savybės: plūdrumas, stovumas, neskęstamumas, eigumas, valdomumas ir supimasis.

Stovumas - savybė grįžti į pusiausvyros padėtį, nustojus veikti posvyrį sukeliančioms jėgoms.

Laivo jūrines savybes apibūdina: plūdrumas, stovumas, neskęstamumas, eigumas, valdomumas, supimasis.

Neskęstamumas- laivo gebėjimas likti vandens paviršiuje ir neapvirsti esant užtvindytam vienam ar keliems laivo skyriams. Tai nėra savarankiška laivo jūrinė savybė. Tai avarinio laivo plūdrumas ir stovumas. Laivų avarijų analizė rodo, kad retas laivas, patekus vandeniui į vidines patalpas, skęsta neapvirtęs ar bent daug nepasviręs.

  • Microsoft Word 358 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1008 žodžiai)
  • Kolegija
  • Greta
  • Pagrindinės laivo savybės
    10 - 1 balsai (-ų)
Pagrindinės laivo savybės. (2019 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindines-laivo-savybes.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 14:02
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo