Lazeriai ir jų taikymas


Lazeriai referatas. Lazeriai skaidres. Skaidres apie lazerius lietuvoje. Lazerių technologija lietuvoje: skaidrės. Fizikos referatas apie lazerius. Lazeriu naudojimas technikoje. Lazerių rūsys ir taikymas. Lazeriai ir ju taikymo galimybes. Lazeris referatas. Lazeriai referatas nemokamai.

Įvadas. Lazeriai ir jų taikymai mokslinėje, dalykinėje literatūroje. Lazerio sukūrimas. Pirmasis - rubino lazeris. Lazerio tobulinimas. Lazerių rūšys. Lazerių klasifikavimas. Galingiausi pasaulio lazeriai. Lazerių taikymai. Lazeriai pramonėje. Lazeriai chemijoje. Lazeriai lietuvoje. Lazerinių technologijų lietuvoje vystymosi istorija. Lazerių centras vilniaus universitete. Lietuviški lazeriai gerina lietuvos įvaizdį.

Pastaruoju metu pasaulyje vis plačiau naudojamos lazerinės technologijos. Galima kalbėti net apie savotišką bumą. Pakanka atsiversti eurolaser , photonics spectra bei kitus žurnalus, kad įsitikintum lazerinių technologijų plitimu išsivysčiusių šalių pramonėje dabar lazeriai naudojami daugelyje gyvenimo sričių: moksle, medicinoje, karo technikoje, ryšių technikoje, pramonėje ir kt. Lazeris kaip pagrindinė detalė naudojamas šiuose kiekvieną dieną sutinkamuose įrenginiuose: optinių diskų skaitytuvuose, lazeriniuose spausdintuvuose, prekių bar kodo skaitytuvuose. Be to, lazerio technologijų galimybės kasmet plečiasi, lazeriai sparčiai tobulinami.

Su lazerinėmis technologijomis susijusios mokslų kryptys yra gana svarbios Lietuvai. Čia yra keli mokslo centrai (vilniaus universitete, fizikos institute, puslaidininkių fizikos institute), atliekantys mokslinius lazerių tyrimus. Lietuvos mokslininkų darbai aukštai vertinami pasaulyje. Šioje srityje dirba keletas Lietuvos įmonių, kurių pagaminta lazerinė įranga išsikovojo vietą ir pripažinimą tarptautinėje rinkoje.

Lazerinės technologijos svarbios ir Lietuvos pramonei. Rengiami strateginiai planai jai modernizuoti.

R. Asauskas (1997) pabrėžia, kad lazerinės technologijos yra aukštesnio lygio technologijos nei klasikinės nusistovėjusios. Lazerinės technologijos užtikrina kokybę, didelį našumą ir tikslumą, tenkina pačius griežčiausius ekologinius reikalavimus. Dėl to, siekiant Lietuvos pramonės konkurentiškumo europos, rytų bei pasaulio rinkose, būtina skubiai ir plačiu mastu modernizuoti Lietuvos pramonę. Siūlomoji lazerių technologija yra viena iš alternatyvų tai atlikti (asauskas, 1997).

Remiantis straipsniais, mokslo darbais galima teigti, kad lazerinės technologijos yra svarbios Lietuvos gerovei, todėl turėtų būti aktualios kiekvienam Lietuvos piliečiui. Platus lazerinių technologijų pritaikymas, jų vystymosi sparta ir ateities perspektyvos reikalauja, kad į šią sritį nuolat įsitrauktų jauni entuziastai, įgiję fizikinį ir inžinerinį išsilavinimą.

A. Piskarskas straipsnyje ar prasiverš lazerinės technologijos? (2004) teigia, kad lazerių technologijos pramonei nuolat trūksta kvalifikuotų specialistų. Jo nuomone nesant galimybių personalą papildyti reikiamais specialistais (kurių nemaža dalis nuteka į vakarus), pramonė traukia mokslo institucijų darbuotojus tuo pačiu skurdindama mokslo įstaigas.

  • Microsoft Word 135 KB
  • 2012 m.
  • 43 puslapiai (14233 žodžiai)
  • Vaidas
  • Lazeriai ir jų taikymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Lazeriai ir jų taikymas. (2011 m. Birželio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/lazeriai-ir-ju-taikymas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 24 d. 20:01
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo