Lazerinė technologija ir jos taikymas pramonėje


Sukietinimas lazeriu. Lazeriai 1kw. Suketinimas lazeriu. Lazerių taikymas pramonėje. Lazeriai konvejeriniu budu. Lazeriai pramoneje. Lazeriai ir ju taikymo galimybes skaidres. Lazerio technologija ivadas. Lazerio technologiniai procesai. Referatas sukietinimas lazeriu.

Įvadas. Lazerių atsiradimas. Lazerių įvairovė. Technologiniai lazeriai ir jų paplitimas gamyboje. Lazerio struktūra. Lazerio veikimui svarbūs šuoliai. Lazerinės spinduliuotės savybės. Lazeriniai technologiniai procesai. Pjovimas lazeriu. Paviršiaus sukietinimas lazeriu. Suvirinimas ir litavimas lazeriu. Metalizavimas lazeriu. Raižymas ir žymėjimas lazeriu. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Darb¹ atliko.

kurso lazerinė technologija per palyginti trumpą laiką padarė didelį šuolį nuo laboratorinių bandymų iki gamybos ir sudomino įvairių sričių specialistus. Ją sparčiai pradėta tobulinti aštuntajame dešimtmetyje, kai buvo sukurti 1kw galios co2 dujų lazeriai ir iki kelių šimtų vatų galios kietojo kūno lazeriai.

Lazerinė technologija – tai nauja savarankiška fundamentali taikomojo mokslo, technikos ir gamybos prioritetinė sritis, į kurią įeina iš esmės naujų ekologiškai švarių lazerinių ir sudėtinių lazerinių technologinių procesų, specialių automatizuotų lazerinių staklių, robotizuotų lazerinių technologinių įrenginių ir kompleksų, automatizuotų lanksčių ir rotorinių, bei konvejerinių lazerinių linijų kūrimas ir diegimas į gamypriverstinio spinduliavimo būdu. Pats žodis lazeris yra sudarytas iš pirmųjų angliškojo šio įrenginio pavadinimo light amplification by stimulated emission of radiation (t. Šviesos. < jau pirmieji lazerinės spinduliuotės tyrimai pranoko lūkesčius. Kaip griūtis plėtėsi lazerinės šviesos ir medžiagų sąveikos tyrimai, sukėlę perversmą fizikinėje optikoje, optinėje elektronikoje, medžiagų technologijoje, ryšių technikoje, informatikoje. Unikalias lazerių savybes tuoj pat pasitelkė savo darbuose biologai, chemikai, medikai.

Lazerio spindulių ypatybė yra ta, kad medžiagos paviršių paveikia labai koncentruotas energijos srautas. Todėl lazerio spindulių sufokusuotas srautas, kaip technologinis gamybos įrankis, įvairiuose procesuose palyginti su tradiciniais apdirbimo būdais yra kur kas geresnis.

Lazerinė technologija, be ekonominio ir techninio efekto, turi ir socialinio pobūdžio privalumų: pakyla darbo kultūra, pati technologija yra ekologiškai švari, sumažėja rankų darbo sąnaudos. Todėl ateityje ji bus vis plačiau taikoma gamyboje.

Pritaikius lazerinę technologiją, daug kartų pailgėja įrankių ir detalių darbo trukmė, padidėja darbo našumas, sumažėja medžiagų sąnaudos, galima organizuoti automatizuotus ir robotizuotus procesus, gamyba pasidaro lanksti ir efekvantinės elektronikos pradžia sietina su 1954 m. , kai dž. P. Gordonas (j. P. Gordon), h. D˛. Caigeris (h. J. Zeiger) ir č. H. Taunsas (c. H. Tovvnes) kolumbijos universitete (jav).

Sukūrė kvantinį elektromagnetinių bangų generatorių — mazerį. Pavadinimas mazeris — tai angliškos frazės microwave amplification by stimulated emission of radiation , reiškiančios mikrobangų stiprinimą indukuotuoju spinduliavimu, akronimas.

  • Microsoft Word 48 KB
  • 2011 m.
  • 20 puslapių (3890 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agne
  • Lazerinė technologija ir jos taikymas pramonėje
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lazerinė technologija ir jos taikymas pramonėje. (2011 m.). https://www.mokslobaze.lt/lazerine-technologija-ir-jos-taikymas-pramoneje.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 17:22
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo