Lietuvių liaudies tautosaka



Liaudies daina – liaudies muzikos žanras, kuris būdingas tam tikro krašto kultūrai, dažniausiai dainos būdavo dainuojamos grupėmis ir tam tikru metu. Kalendorinių apiegų daina.
Romansai – tai liaudiškos arba indvidualios kūrybos lyrinės dainos. Šio tipo dainose vyrauja gamta ir meilė. Romansai.
Rauda – dainuojamosios tautosakos žanras, kuriame reiškiamas sielvartas. Raudos atliekamos per laidotuves, vestuves, sudegus namams. Vestuvių rauda.
Giesmė – muzikos kūrinys, religinėse bendruomenėse giesmė, tai giedama malda; sudėtinė pamaldų dalis.
Atsibusk, žmogau,Pakelk akis savo, (2x2)Ei, atsiveizėk, ei, atsiveizėk,Ką tau Dievas sako.2. Sako tau Dievas:„Tu mani apleidi, (2x2)Visų bjaurybių, visų bjaurybių,Visų dasileidi“. 3. Žmogau nelabas,Žmogau apraudotas, (2x2)Atmink ant Jezaus, atmink ant Jezaus,Kad buvo parduotas. 4. Dieve geriausiasIr mielaširdingas, (2x2)Būk ir ant amžių, būk ir ant amžių,Būk mielaširdingas. 5. Jezau mieliausias,Ant kryžiaus iškeltas, (2x2)Rankos ir kojos, rankos ir kojosVinimis parkaltos. 6. Jezus mieliausiasAnt kryžiaus mirdamas, (2x2)Kūną ir kraują, kūną ir kraująDavei palikdamas. 7. Jezau saldžiausias,Meldžiu atleidimo, (2x2)Po smerčio linksmo, po smerčio linksmoDanguj gyvenimo.
Šokis buvo dalis kalendorinių švenčių, tam tikrų ritualų. Šokiuose dažniausiai vykdavo kova Pagal savo kilmę senesni už šokius yra žaidimai, rateliai. Žaidimai ir rateliai buvo žaidžiami visų kalendornių, šeimos švenčių metu bei vaikų ir jaunimo pasilinksminimuose. Dažniausiai vyksta kova, bet ji nėra tiesiogiai parodoma.
- MS PowerPoint 278 KB
- 2014 m.
- 24 puslapiai (815 žodžiai)
- Mokykla
- Gabija
-