Lietuvos keliai: jų dangos ir ES parama


Įvadas. Kelių skirstymas Lietuvoje. Valstybinės reikšmės keliai. Kelio dangos Lietuvoje. Asfalto danga. Betono danga. Grindinio danga. Žvyro danga. Europos Sąjungos parama transporto ir logistikos sektoriui. Pagrindiniai uždaviniai. Išvados. Literatūra.


Kiekvieną dieną gausiausiai naudojamas transporto infrastruktūros elementas yra kelias. Juo keliaujama į universitetą, į darbą, be kelių sunkiai įsivaizduojama ir visa logistika. Todėl kelio kokybė, jo danga, priežiūra ir plėtimas yra ypatingai aktualus šiuolaikiniame pasaulyje. Tam, kad nustatyti, kokia kelio danga yra geriausia Lietuvos transporto srautui yra atliekami įvairūs skaičiavimai, o tam, kad keliai būtų nuolat prižiūrimi, tvarkomi ir tobulinami neretai Lietuvos valstybė naudojasi Europos Sąjungos lėšomis bei pati skiria dalį biudžeto. Vienas labiausiai išvystytų sektorių Lietuvoje yra transporto sektorius, sukuriantis iki 13 proc. BVP, o pusė šio skaičiaus tenka krovininiam kelių transportui, tai reiškia, kad kelias yra itin svarbus elementas norint išlaikyti ir toliau plėsti logistikos ir transporto sektorių Lietuvoje. Transporto ir logistikos sektorių galima vadinti ir ekonomikos būklės indikatoriumi: jei keliuose sutinka daug ir įvairių krovinius vežančių vilkikų, tai reiškia, kad ekonomika yra stabili ir galbūt auganti, jei keliuose vilkikų sumažėja, ES skiria mažiau lėšų minėtam sektoriui, tai gali būti vienas iš požymių, kad ekonomika šalyje silpnėja.

Kelias – inžinerinis statinys, skirtas transporto priemonių ir pėsčiųjų eismui. Kelio konstrukciją sudaro žemės sankasa, pagrindas, kelio danga ir papildomi kelio statiniai. Bendras Lietuvos automobilių kelių tinklas siekia apie 70 tūkst. km.

Darbo tikslas: Išsiaiškinti kelių dangas Lietuvoje bei kaip prie kelių gerinimo prisideda Europos Sąjunga.

Išsiaiškinti kokios yra kelio dangos Lietuvoje ir kokiuose keliuose jos yra taikomos.

Keliai, atsižvelgiant į transporto priemonių eismo laidumą, socialinę ir ekonominę jų reikšmę, skirstomi į valstybinės reikšmės ir vietinės reikšmės kelius. Valstybinės reikšmės keliai išimtine nuosavybės teise priklauso valstybei, o vietinės reikšmės viešieji keliai ir gatvės – savivaldybėms, o vidaus keliai – valstybei, savivaldybėms, kitiems juridiniams ir fiziniams asmenims.

  • Microsoft Word 805 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1529 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabriele
  • Lietuvos keliai: jų dangos ir ES parama
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lietuvos keliai: jų dangos ir ES parama. (2020 m.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-keliai-ju-dangos-ir-es-parama.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 14:49
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo