Lietuvos užsienio prekybos tendencijos


Tarptautines prekybos tendencijos. Lietuvos uzsienio prekyba. Lietuvos užsienio prekybos tendencijos 2012. Lietuvos tarptautine prekyba. Vyriausybės tiesioginiai importo ie eksporto apribojimai. Eksporto ir importo svarba. Lietuvos uzsienio prekybos tendencijos kursinis darbas. Lietuvos uzsienio prekyba 2012. Lietuvos tarptautines prekybos tendencijos. Lietuvos užsienio prekybos tendencija.

Tarptautinė prekyba. Tarptautinės prekybos nauda ir žala. Eksporto svarba. Importo motyvai. Lietuvos užsienio prekyba. Lietuvos užsienio prekybos balansas. Lietuvos užsienio prekybos tendencijos. Svarbiausi lietuvos užsienio prekybos partneriai. Prekių importas ir eksportas. Lietuvos taikomi užsienio prekybos režimai.

Išanalizavus tarptautinę prekybą nustatyta, kad tarptautinė prekyba vyksta įvairiose šalyse tarp pardavėjų, pirkėjų ir tarpininkų. Jai būdinga, kad prekyba vyktų tarp dviejų ar daugiau valstybių ir vykstant tarptautinei prekybai naudojamos įvairios valiutos. Tarptautinės prekybos pagrindas yra mainai ir specializacija. Nustatyta, kad šalys prekiauja siekdamos naudos. Taip pat išsiaiškinta, kad tarptautinės prekybos politiką vykdo vyriausybė, naudodama įvairias priemones: muitus, subsidijas, tiesioginius importo ir eksporto apribojimus.

Išsiaiškinus eksporto ir importo sąvokas išskirta svarba šalies ekonomikai. Išsiaiškinta, kad eksportas yra mažiausiai rizikingas tarptautinio verslo forma, mažas rizokos laipsnis. Taip pat nustatyta, kad eksportas yra efektyvus būdas, kai potenciali rinka tarp daugybės užsienio rinkų negali būti tiksliai nustatyta ir leidžia parduoti prekes tiek tarpininkų, tiek nuosavų skyrių būdais ir pagal galimybes pasirinkti kontrolės lygį. Eksporto didėjimas leidžia daugiau importuoti. Išsiaiškinus importo svarbą šalies ekonomikai nustatyta, kad importuojamos prekės susiduriama su daugybę problemų. Viena iš jų gamybos veiksnių trūkumas, prekių trūkumas, produktų (prekių) įvairovė.

  • Microsoft Word 91 KB
  • 2012 m.
  • 23 puslapiai (4144 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Lietuvos užsienio prekybos tendencijos
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos užsienio prekybos tendencijos. (2012 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-uzsienio-prekybos-tendencijos.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 23 d. 15:57
×