Lizingas komerciniuose bankuose


Lentelių ir paveikslų sąrašas. Įvadas. Lizingo samprata. Lizingo rūšys. Finansinis lizingas. Veiklos lizingas. Lizingo privalumai ir trūkumai. Lizingo privalumai. Lizingo trūkumai. Lizingo bendrovės. SEB lizingas. Privatiems klientams finansuojamas turtas ir sąlygos. Verslo klientams finansuojamas turtas ir sąlygos. Swedbank lizingas. Privatiems klientams finansuojamas turtas ir sąlygos. Verslo klientams finansuojamas turtas ir sąlygos. Lizingo paslaugų palyginimas. Išvados. Literatūra. Draudimo sąlygos.

Temos aktualumas. Šiandieninės ekonomikos sąlygomis daugelis fizinių ir juridinių asmenų susiduria ir sprendžia finansines problemas. Plečiant įmonės veiklą, vadovams reikia rinktis, iš kokių šaltinių finansuoti naujus projektus ar naudoti įmonės pelną, ar išleisti naujas akcijas ar skolintis lėšų. Gyventojai, taip pat ieško lėšų už ką būtų galima įsigyti įvairiausių prekių: buitinę techniką, vaizdo ir garso aparatūrą, kompiuterius, kt. techniką, ar naują automobilį. Kaip alternatyva bankinėms paskoloms, yra lizingas, kuris vis labiau populiarėja ir didina užimamos rinkos dalį. Lizingas, kaip šiuolaikiška finansavimo forma, suteikia galimybę naudotis reikiamu turtu nuomos pagrindais.

Lizingo objektas dažniausiai yra pramonio naudojimo kilnojamieji daiktai: mašinos, įrenginiai, transporto priemonės, elekroninė arba statybos technika bei kitos gamybinės paskirties priemonės. Asmeninio naudojimo daiktai (šaldytuvai, skalbimo mašinos ir kt.) dažniausiai perkami pagal pirkimo – pardavimo sutartį išsimokėtinai arba kredito sutarties pagrindais. Lizingo sutartis skiriasi nuo vartojiško kredito iš esmės tuo, kad pagal ją gaunamas daiktas, o ne pinigai. Lizingo objektas iš esmės gali būti taip pat namai, ūkinės paskirties patalpos ir kai kuris kitas nekilnojamas arba jam prilygstantis turtas. (J. Šatas, 2006, 75 psl.) Taigi, lizingo sutarties dalyku gali būti bet kokie nesunaudojamieji kilnojamieji ir nekilnojamieji daiktai, išskyrus žemę ir gamtos išteklius. (teisinespaslaugos.info)

Lizingo dalyko nuomos trukmė nustatoma sandorių šalių susitarimu ir priklauso nuo jo vartotojiškos paskirties bei amortizacijos trukmės. Tarptautinėje komercinėje praktikoje išskiriami trumpalaikiai – iki 5 metų lizingo sandoriai, vidutinės trukmės – iki 10 metų sandoriai ir ilgalaikiai – iki 15 metų arba ilgesniam laikotarpiui sudaromi lizingo sandoriai. Bet kuriuo atvėju lizingo sandorio galiojimo trukmė turi būti ne ilgesnė nei objekto amortizacinis laikotarpis. (J. Šatas, 2006, 75 psl.)

Lietuvoje lizingo paslaugos pradėtos teikti 1993 metais, tačiau lizingo sutarčių kiekis sparčiai pradėjo augti tik nuo 2000 metų ir augo iki 2008 metų (žr. 1.2 pav).

Tiesioginis lizingas – lizingo objekto pardavėjas ir lizingo davėjas yra tas pats asmuo. Netiesioginis lizingas – kai lizingą suteikia ne pats lizingo davėjas, o tarpininkaujant lizingo firmai (viena arba kelios). Šiuo atvėju tai būtų daugiašalė lizingo operacija.

Kilnojamojo turto lizingo pavyzdžiai gali būti mašinų, įrengimų lizingas, nekilnojamojo turto lizingo – pastatų, butų lizingas.

Naujo turto lizingas, tai kai nuomojami nauji lizingo objektai, o panaudoto turto lizingas, kai nuomojami jau panaudoti lizingo objektai (paprastai gamybiniai).

Grynojo lizingo visas serviso paslaugas teikia lizingo gavėjas, jis atsako už įrengimo derinimą, remontą ir optimaliai efektyvų jo naudojimą. Paslaugų lizingo serviso paslaugas teikia lizingo davėjas.

Tačiau, yra dvi pagrindinės lizingo rūšys – tai finansinis lizingas ir veiklos lizingas. (G. Startienė, 2002, p. 275)

Kai kurios lizingo bendrovės siūlo finansinį lizingą su draudimu. Tai kompleksinė paslauga, kai draudimo įmokos visą finansinio lizingo laikotarpį mokamos kartu su lizingo įmokomis.

 Finansinio lizingo su draudimu privalumai:

turtas apdraudžiamas iš karto jį atsiimant, draudimo formalumus sutvarko lizingo bendrovė;

draudimo įmokos įtraukiamos į finansinio lizingo sąskaitas, palūkanos nuo draudimo įmokos neskaičiuojamos;

nėra papildomų mokesčių už draudimo sumos išskaidymą į mėnesio mokėjimus;

nėra rizikos, kad turtas liks nedraustas – įmoką visada sumokės lizingo bendrovė;

itin patrauklios draudimo sąlygos. (SEB Vilniaus banko informacija)

10. Leidžia atsižvelgti į įmonės veiklos ypatumus (sezoniškumas, cikliškumas ir pan.);

Lietuvoje nėra specialaus lizingo veiklą reguliuojančio įstatymo, todėl lizingo finansavimo būdas susiduria su praktinėmis problemomis.

AB SEB lizingas teikiamas finansinis lizingas, veiklos lizingas, bei lizingas ir draudimas kartu. Paslaugų įkainiai 1 priede.

Perkamą automobilį, krovininį transportą, techniką būtina apdrausti kasko draudimu. Perkamą įrangą, taip pat būtina apdrausti. Pasinaudoję papildoma lizingo ir draudimo paslauga klientai gali sutaupyti pinigų ir laiko, nes turto draudimu už juos pasirūpina lizingo ir draudimo bendrovės.

Finansinis lizingas ir draudimas kartu – tai patogi paslauga perkantiesiems lizingu: be rūpesčių dėl draudimo ir be nebūtinų išlaidų. Draudimo naudingumas – privalomasis civilinės atsakomybės draudimas klientams tik 250 Lt. (seb.lt)

Swedbank teikiamas finansinis lizingas, finansinis lizingas su likutine verte, lizingas su draudimu ir veiklos nuoma. Paslaugų įkainiai 2 priede.

  • Microsoft Word 211 KB
  • 2015 m.
  • 26 puslapiai (5234 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kris
  • Lizingas komerciniuose bankuose
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lizingas komerciniuose bankuose. (2015 m.). https://www.mokslobaze.lt/lizingas-komerciniuose-bankuose.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 14:35
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo