Logistinių užsakymų vykdymas


Įvadas. Logistikos proceso valdymo analizė. Logistikos proceso valdymas. Esminės logistikos proceso valdymo dalys. Logistikos funkcijos ir jų ypatumai. Logistikos užsakymų valdymas. Užsakymų ciklas. Logistikos užsakymų įgyvendinimo technologijos. UAB „Girteka“ įmonės veikla. UAB „Girteka“ automobilių parkas. UAB „Girteka“ informacinių technologijų taikymas. Logistinių užsakymų valdymo optimizavimo tyrimas UAB „Girteka“ įmonėje. SSGG analizė. UAB „Girteka“ išorinės aplinkos analizė. UAB „Girteka“ vidinės aplinkos analizė. Išvados. Literatūros sąrašas.


Užsakymų valdymas logistikoje nusako kaip efektyviai veiks logistikos procesas. Daugelis sutiktų, kad logistikos veikla priklauso nuo užsakymų valdymo. Užsakymų valdymą sudaro ciklai, kurie vienas kitą papildo sukurdami grandinę, kurios dėka užsakymas palaipsniui pasiekia vartotoją. Rezultatyviai vykdant užsakymą, galima sutrumpinti užsakymo trukmę bei sumažinti jam reikalingus išteklius.

Darbo objektas – logistinių užsakymų vykdymo valdymas UAB „Girteka“ įmonėje.

Darbo tikslas – išanalizuoti logistinių užsakymų vykdymo valdymą UAB „Girteka“ įmonėje.

Tyrimo metodai: mokslinės literatūros analizė, SSGG analizė, išorinės aplinkos analizė, vidinės aplinkos analizė.

(Stoškus S., 2005.) Pateikia pagrindinius planavimo žingsnius, kuriais vadovaujasi įmonės:

Tikslų užsibrėžimas. Vadovai turi stengtis suprasti, kad oficialūs tikslai organizacijos veiklą daro kryptingą. Ir tik laikantis užsibrėžto tikslo įmonė gali veikti stabiliai bei pelningai.

Apibendrinus abu apibrėžimus galime teigti, kad organizavimas yra ko nors sutvarkymas, surengimas į griežtą sistemą. Planavimas ir organizavimas yra dvi glaudžiai susijusios funkcijos, kurios tam tikra prasme vienijasi. Organizavimas formuoja darbinę struktūrą, kurios svarbiausias komponentas – žmogus, o planavimas realizuoja organizacijos tikslus.

Proporcingumas – darbų apimtys (vieno ar kito darbuotojo) turi būti vienodos.

Anot A. Garalio (2003), logistinė funkcija – sustambinta logistinių operacijų grupė logistinės sistemos tikslams realizuoti. Daugelis užsienio logistikos specialistų prie pagrindinių logistinių funkcijų priskiria teikimą, gamybą, realizavimą. Bazinėmis logistinėmis funkcijomis logistinio kanalo dalyviai atlieka materialines ir nematerialines operacijas, susijusias su produkcijos sandėliavimu, nuosavybės teisių perdavimų ir draudimo rizikos perėmimu, užsakymų, vežimo dokumentų įforminimu ir pan. logistinė funkcija realizuojama remiantis rinkodaros funkcijomis, pvz.: produkcijos asortimento valdymu, rinkos imlumo bei rinkos dalies prognozavimu, kainų politikos formavimu ir kt. (p.65).

Šaltinis: A. Garalis Logistika bendrieji pagrindai. Šiauliai. 2003.- p. 49.

Užsakymų valdymas tai tam tikra eiga susidedanti iš ciklų, kurie seka vienas kitą, kol sukuria ir pateikia į rinką naują paslaugą ar prekę. Užsakymų ciklas, tai grandis, kuri turi veikti pagal planą ir numatytus tikslus. Užsakymo ciklą sudaro:

Informacinių ir elektroninių technologijų naudojimas logistikoje padarė didžiulį perversmą. Laikui bėgant mažėja popierinių dokumentų kiekiai ir palaipsniui viskas yra automatizuojama. Nepaisant to, kad kai kurios sistemos yra sudėtingos, jos vis tiek yra diegiamos ir plačiai naudojamos. Norint išsiaiškinti, kaip jos veikia ir ar yra įmonei naudingos, nebelieka nieko kito tik stebėti rezultatus.

Spartus bendrovės augimas prasidėjo 2000 metais, kai UAB „Girteka“ pradėjo plėstis, įsigijo naują biurą. Tuo metu buvo įsigyti ne tik automobiliai, bet ir susiformavo skyriai bendrovės viduje. Nors pagrindine šaka išlieka termokroviniai įmonė nenustojo tobulėti ir nuo 2000 metų plėsti ne tik automobilių skaičių (tuo metu turėjo 15), bet kurti ir naujas darbo vietas:

UAB „Girteka“ įmonės svetainėje pateikiami duomenys nepalieka abejonių, kad tai viena sėkmingiausių logistikos įmonių Lietuvoje.

Tentinės mega puspriekabės - 13,6m x 3,00m x 2,48m , kurioje taip pat telpa 33-jų europadėklų, puspriekabės apimtis – 100 m³, leistinas vežti svoris – 24 tonos.

Siekiant tapti geriausiais rinkoje, įmonė privalo tobulėti ir išsiskirti iš konkurentų taip, kad galėtų minimizuoti užsakymo vykdymo laiką ir skiriamus užsakymo vykdymui kaštus.

UAB „Girteka“ užsakymo valdymui naudoja pažangias ir rinkoje patikrintas technologijas, tokias kaip brūkšninį kodą, VISIOM, RFID, EDI, RFT. Kurios užtikriną likučių tikslumą, darbo resursų panaudojimą, sandėlio erdvės išnaudojimą bei suteikia galimybę atsekti operacijas.

  • Microsoft Word 69 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (4282 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arnas
  • Logistinių užsakymų vykdymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Logistinių užsakymų vykdymas . (2017 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/logistiniu-uzsakymu-vykdymas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 24 d. 20:18
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo