Meilės psichologija


Referatas apie meile. Kaip meiles išgyvenimai keičia zmogu? rasinys. Poezija apie meile. Meile tai psichologija. Meiles psichologija referatas. Meilės sąvoka socialinė psichologija. Meile referat. Referatas meile. Raferatai meiles jiausmas. Meile svarbiausias jausmas gyvenime rasinys.

Įvadas. Meilės sąvoka. Meilės simboliai. Mokslo dėsniai meilėje. Individualumas. Entropija. Psichodiagnostiniai tyrimai. Meilės teorija. Meilės pasireiškimas įvairiuose amžiaus tarpsniuose. Nuo paauglystės iki subrendimo. Meilė vedybiniame gyvenime. Meilės objektai. Seksualinė meilė. Prieraišioji meilė. Meilė gamtai. Meilė tėvynei. Draugų meilė (draugystė). Netradicinė meilė. Broliška meilė. Motinos meilė. Erotinė meilė. Meilė sau. Meilė dievui. Meilės paslaptys. Išvados. Literatūra.

Žodis meilė visose pasaulio kalbose yra pats svarbiausias ir sukelia daugiausia sumaišties. Ir netikintys, ir religiniai mąstytojai sutinka, jog meilė yra mūsų gyvenimo pagrindas. Sakoma, kad meilė yra stebuklinga ir dėl jos sukasi šis pasaulis. Tūkstančiai knygų, dainų, žurnalų ir filmų mirga šiuo žodžiu. Krikščioniškojo tikėjimo įkūrėjas taip pat norėjo, kad meilė būtų išskirtinis jo pasekėjų bruožas.

Meilė yra vienas pačių pagrindinių viso gyvenimo veiksnių, viso žmogaus gyvenimo poreikis. Šis žodis įsitvirtinęs žmonių bendruomenėje istoriškai ir dabartyje, kuris kelia daug painiavos, nes yra daugiareikšmis. Vieniems jis reiškia biologinį įtampos atleidimą susiliečiant kūnams; kitiems – dvasios pakėlimą sielų bendrystėje. Vieniems meilė yra trumpas malonumų išgyvenimas; kitiems – neišskiriama asmenų vienybė. Vieni meilę sieja su užkrečiama liga, liguista priklausomybe, vergišku išnaudojimu; kiti – su laimės ekstaze. Meilė yra daugiareikšmis išgyvenimas, kupinas džiaugsmo, draugystėje nušvintančios laimės spindulių, net ekstazės patyrimo, bet taip pat niekada nerimstančio ilgesio, laukimo, liūdesio, dažnai gilaus nusivylimo ir vidinio skausmo.

Tad kalbėdami apie meilę, aptariame labai sudėtingą jausmą ir būseną: žmogus nustoja galvojęs apie save ir jam terūpi mylimasis. Tai būsena, kada žmogus subjektyviai, Žmogui vystantis, meilės išgyvenimas ir jos raiška keičiasi. Lkž (vii , p. 1011) meilė apibrėžiama penkeriopai. Visų pirma tai yra prisirišimo, atsidavimo kam nors jausmas. Antra, meilė yra stipraus potraukio prie kitos lyties asmens jausmas. Trečia, meilė reprezentuoja kaip meilės objektą kitą asmenį. Daugelio nustebimui, meilė taip pat yra vadinamos vaišės, valgiai ir gėrimai, pateikiami svečiams. Penkta, meilėfiziologiniai tyrimai rodo, kad širdis yra nepaprastai jautrus organas. Ji reaguoja į visus išorinius ir vidinius dirgiklius, net fantazijos ir sapnai gali pakeisti jos ritmą. Turbūt labiausiai ji yra jautri patraukliems kitos lyties asmenims, net juos vaizduojamiems objektams, kaip antai: fotografijoms, dailės kūriniams, erotinėms dainoms, romanų herojams.

Meilės ryšiams trūkstant, daug kas jaučia ir kalba apie sudužusią širdį – broken heart – didelį širdies skausmą. Daug kam šis jausmas kartojasi metų metais. Giliai išgyventa meilė, matyt, palieka vidinius pėdsakus, kurių išgydyti neįmanoma, nebent nauja, daug stipresnė meilė juos pridengtų savo šydu.

  • Microsoft Word 53 KB
  • 2011 m.
  • 30 puslapių (9036 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaida
  • Meilės psichologija
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Meilės psichologija. (2011 m.). https://www.mokslobaze.lt/meiles-psichologija.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 15:25
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo