Nedarbo problema Lietuvoje referatas



Įvadas. Nedarbo tipai. Trumpalaikis ir ilgalaikis nedarbas. Natūralus nedarbo lygis. Sezoninis nedarbas. Nedarbo priežastys. Nedarbo pasekmės. Ekonominės nedarbo pasekmės. Psichologinės nedarbo pasekmės. Socialinės nedarbo pasekmės. Darbo jėgos migracija. Nedarbo lygis Lietuvoje. Nedarbo lygis įvairiuose Lietuvos rajonuose. Išvados. Literatūros šaltiniai.
Nedarbo lygis yra glaudžiai susijęs su nedarbo kategorija, nes jis parodo, koks yra visų darbo išteklių bedarbių procentas. Nedarbo lygis – ekonominis rodiklis, nusakantis, kuri darbo išteklių dalis neužimta; tai asmenų, galinčių ir norinčių dirbti, tačiau neturinčių tinkamo darbo, santykio su visais darbingais gyventojais procentinė išraiška. Nedarbo mastas panašus į vandens baseiną: jis kyla, kai pritekėjimas (nauji bedarbiai) viršija nuoteki (žmones, gaunančius darbą).
Susipažinus su nedarbo rodikliai Lietuvoje galima teigti kad didžiausias nedarbo lygis yra didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Tačiau nagrinėjant visos Lietuvos mastu pastebima kad nedarbo lygis per pastaruosius metus mažėja.
- Microsoft Word 138 KB
- 2016 m.
- Lietuvių
- 14 puslapių (2659 žodžiai)
- Universitetas
- Rokas
-