Nukentėjusiųjų būklės vertinimas pagal ABCDE sistema


Tikslas ir uždaviniai. Įvadas. Bendrojo vaizdo susidarymas. ABCDE sistema, kas tai ? A. Kvėpavimo takų praeinamumo vertinimas ir kaklinės stuburo dalies stabilizavimas. Žandikaulio pakėlimo ir galvos atlošimo metodas. Žandikaulio išstūmimo metodas. B. Kvėpavimo vertinimas ir užtikrinimas. C. Kraujotakos vertinimas ir kraujavimo stabdymas. Kraujavimo stabdymas. Kraujotaka (perfuzija). Odos būklė. Kapiliarų prisipildymo laikas. D. Sąmonės ir trumpas nervų sistemos būklės įvertinimas. E. Paciento nurengimas (saugant, kad nesušaltų). Išvados.


Nukentėjusiųjų pirminės būklės įvertinimas pagal ABCDE sistemą 2015, Kaunas.

Išanalizuoti, kaip vertinti nukentėjusių-jų būklę pagal ABCE sistemą.

Sužinoti, kas yra ABCDE sistema Gebėti vertinti nukentėjusiųjų būklę pagal ABCDE sistemą.

Paciento būklės vertinimas yra nenutrūkstamas, nuolat kintantis procesas, kuris atliekamas visos jo priežiūros metu. Jis pradedamas sveikatos priežiūros personalui dar nematant nukentėjusiojo, tai yra pagal ryšio priemonėmis gautą informaciją įvertinamas traumos pobūdis, apsvarstoma, kokių sužalojimų gali būti ir kokios konkrečios pagalbos gali reikėti. Nukentėjusiojo būklės įvertinimas – tai komandinis darbas. Norint jį atlikti darniai, greitai ir tiksliai būtina nuolat treniruotis, ypač tuo atveju, jeigu komandoje naujas narys. Pagrindiniai gyvybinės veiklos veiksniai, labai svarbūs vertinant traumą patyrusio paciento būklę ir suteikiant reikiamą pagalbą yra šie: Kvėpavimo takų prieinamumas Kvėpavimas Kraujotakos būklė Sąmonė ir pagrindinės neurologinės funkcijos.

Tai koduota taikytinų gydymo procedūrų seka, kurios turi būti laikomasi visais traumuotų pacientų gydymo atvejais. Pirminės apžiūros veiksmai, atliekami tokia tvarka, yra tokie: A (ang. Airway) – kvėpavimo takų vertinimas ir kaklinės stuburo dalies stabilizavimas; B (ang. Breathing) – kvėpavimo vertinimas ir užtikrinimas; C (ang. Circulation) – kraujotakos vertinimas ir kraujavimo stabdymas; D (ang. Disability) – sąmonės ir nervų sistemos būklės vertinimas; E (ang. Exposure) – visiškas paciento nurengimas (saugant, kad nesušaltų).

A.Kvėpavimo takų praeinamumo vertinimas ir kaklinės stuburo dalies stabilizavimas.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 2275 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (1685 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnė
  • Nukentėjusiųjų būklės vertinimas pagal ABCDE sistema
    10 - 3 balsai (-ų)
Nukentėjusiųjų būklės vertinimas pagal ABCDE sistema. (2016 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/nukentejusiuju-bukles-vertinimas-pagal-abcde-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 12:47
×