Pagyvenusių žmonių sveikatos stiprinimo projektas


Įvadas. Temos aktualumas. Problemos. Tikslas. Projekto uždaviniai. Projekto parengimo eiga. Rezultatų praktinis reikšmingumas. Poreikių ir problemų nustatymas. Tyrimas. Tyrimo apimtis. Atranka. Instrumentas. Analizės metodai. Tyrimo rezultatai. Sąjungininkai. Tikslų ir uždavinių nustatymas, strategijų sukūrimas, vertinimo metodikos parengimas. Tikslas. Uždaviniai. Strategija. Vertinimo metodika. Įgyvendinimo plano parengimas, išteklių (žmoniškųjų ir finansinių sutelkimas). Įgyvendinimo plano parengimas. Kokie užsiėmimai bus vykdomi, jų trukmė, periodiškumas, atsakingas asmuo. Menų srities užsiėmimai. Dvasinio lavėjimo užsiėmimai. Fizinio aktyvumo užsiėmimai lauke. Fizinio aktyvumo užsiėmimai patalpoje. Kompiuterinio raštingumo užsiėmimai. Lėšų poreikis. Administravimo išlaidos. Kitos išlaidos. Veiklos įgyvendinimo rezultatai. Išvados. Rekomendacijos. Pastabos. Literatūra. Priedai.


Darbo tikslas – sudaryti sąlygas užsiimti sveikatą stiprinančia veikla pagyvenusiems vienišiems žmonėms. Pagal tyrimo tikslą buvo suformuluoti tyrimo uždaviniai: sudaryti sąlygas lavėti dvasiškai ir mažinti socialinę atskirtį, įtraukiant Raudonojo Kryžiaus globojamus narius į keramikos, tapybos, kompiuterinio raštingumo užsiėmimus, sudaryti sąlygas dvasiniam tobulėjimui ir asmeninių psichologinių problemų sprendimui organizuojant individualią psichologinę terapiją, bei sudaryti sąlygas fizinės būklės ir savijautos gerinimui organizuojant fizinį aktyvumą skatinančią veiklą baseine, lauke ir patalpose.

Nustatant sveikatinimo veiklos prioritetus duomenys buvo renkami taikant kiekybinį tyrimą. Vienai iš Raudonojo Kryžiaus lankytojų – buvo pateikta anoniminė anketa. Tyrimas buvo atliekamas Raudonojo Kryžiaus Šiaulių skyriaus kabinete, adresu Vytauto g. 60 – 2, Šiauliai.

Lietuvos ir užsienio šalių mokslinės literatūros analizė parodė, kad pagyvenusio amžiaus žmogui siekiant stiprinti sveikatą, būtina ne tik išlikti optimaliai fiziškai aktyviu tačiau ne mažiau svarbu siekti dvasinės harmonijos.

Tad atsižvelgus į apklaustų žmonių anketose pateiktus poreikius sveikatos stiprinimo projekte numatomos šios veiklos kryptys:

Žmonių susibūrimas, organizacija, bendruomenė (Lietuvių kalbos instituto elektroninis žodynas)

Asmuo, priklausantis kokiai nors organizacijai, bendruomenei (Lietuvių kalbos instituto elektroninis žodynas)

Pagyvenusių vienišų žmonių pageidavimai užsiimti tam tikros srities veikla

Dažniausiai pagyvenusius žmones, leidžiant savo laisvalaikį, galima sutikti pamaldose, viešojoje miesto skaitykloje ar parke. Būtų puiku jei jie galėtų susirinkti kartu ir drauge turiningai praleisti savo laisvalaikį. Pagyvenę žmonės, besistengiantys gyventi aktyviai, gauna daug džiaugsmo ir pasitenkinimo iš savo užsiėmimų ir bendravimo su kitais.

Seniems žmonėms įvairios institucijos kelia nepasitikėjimo jausmą, todėl Raudonojo Kryžiaus Šiaulių skyriaus darbuotojai nutarė bendradarbiauti su atstovais, kuriems labai dažnai tenka susitikti ir bendrauti su pagyvenusiais žmonėmis ir kuriais tie žmonės labiausiai pasitiki.

Žmogus auga lydymas įvairių teiginių apie tai, kas įtakoja sveikatą. Skirtingais laikotarpiais, priklausomai nuo diagnostikos galimybių ir preinamumo, nuo medicinos personalo nuostatų į profilaktikos reikšmę ir paciento teisę žinoti ne tik diagnozę, tačiau ir gydymo eigą, bei alternatyvius gydymo metodus, kito žmogaus požiūris į savo sveikatos būklę ir supratimas, kas yra atsakingas už asmens sveikatą.

Jei prieš keliolika metų didesnė visuomenės dalis buvo įsitikinusi, kad asmens sveikata, tai išskirtinai medicinos darbuotojų rūpestis, tai šiomis dienomis mąstymas kinta iš esmės. Asmuo pradeda suprasti, kad pirmiausiai jis pats privalo rūpintis savo sveikata, o sveikatos priežiūros specialistai jam tik padeda.

Kuo labiau žmogus domisi savo sveikatos išsaugojimo galimybėmis, tuo aiškiau supranta, kad pagrindiniai sveikatą įtakojantys veiksniai yra mityba, aplinka ir fizinis aktyvumas. Svarbūs, žinoma, ir genetinis paveldimumas, bei medicininių paslaugų prieinamumas, tačiau jie įtakoja tik nedidelę dalį mūsų sveikatos.

Daugelyje Lietuvos ir užsienio šaltinių minimas sumažintas fizinio krūvio toleravimas, tačiau visiškai atsisakyti fizinio krūvio, net po sunkių ligų nerekomenduojama, kadangi dėl nejudraus gyvenimo būdo prasideda raumenų atrofija, blogėja ne tik fiziologinė, bet ir psichologinė būklė. Iki fiziologinio būtinumo apribojęs ar visiškai atsisakęs fizinio krūvio pacientas rizikuoja prie jau turimos diagnozės pridėti visą „puokštę“ ligų, susijusių su nejudriu gyvenimo būdu.

  • Microsoft Word 139 KB
  • 2024 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (3829 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jūratė
  • Pagyvenusių žmonių sveikatos stiprinimo projektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pagyvenusių žmonių sveikatos stiprinimo projektas. (2024 m.). https://www.mokslobaze.lt/pagyvenusiu-zmoniu-sveikatos-stiprinimo-projektas.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 13 d. 19:09
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo