Paprastosios reakcijos į šviesos dirgiklį priklausomybė



Laboratorinis nr. Laboratorinis darbas. Tyrimo tikslas. Metodika Tiriamosios charakteristika. Metodas. Tyrimo eiga. Matematinė statistika. Rezultatai. Tiriamojo reakcija į šviesos dirgiklį prieš ir po ekscentrinio koncentrinio krūvio dešiniąja ranka. Paprastosios reakcijos į šviesos dirgiklį priklausomybė po ekscentrinio koncentrinio krūvio , tyrimą atliekant dešine ranka. Rezultatų aptarimas. Išvados. Literatūra. Priedai. Prieš krūvį.
Tiriamieji pasodinamai prie reakciometro, kuris buvo sujungtas su kompiuteriu, tiriamieji buvo supažindinti su tyrimo eiga. Tiriamiems buvo keletą kartų leistą pabandyti atlikti testą, reaguojant į šviesos dirgiklį. Kompiuteris fiksuodavo laiką, nuo lemputės užsidegimo iki klavišo paspaudimo. Kai tiriamasis buvo pasiruošęs, buvo pradėtas tyrimas – atliekant 50 klavišo paspaudimų dešine ranka, reaguojant į šviesą. Atlikus šį veiksmą, tiriamojo buvo paprašyta atlikti 50 pritūpimų su šuoliuku, bei pakartoti visą bandymą iš naujo, rezultatus fiksuojant kompiuteryje.
Darbo tikslas buvo vaikinų ir merginų paprastosios reakcijos šviesos dirgikliui priklausomybę prieš ir po ekscentrinio – koncentrinio krūvio, atliekant tyrimą dešine ranka. Atlikus testus buvo nustatytas tiriamųjų aritmetinis vidurkis prieš ir po ekscentrinio krūvio. Juos apskaičiavę pastebėjome, jog reakcijos laikas dešine ranka buvo greitesnis po krūvio, o prieš krūvį buvo lėtesnis. Reakcijos greitis priklauso nuo dėmesio koncentravimo, t.y. nuo pasirengimo reaguoti į vieną ar kitą dirgiklį (Kavaliauskienė ir kt. 2008). Vienas iš labiausiai ištirtų veiksnių, įtakojančių reakcijos trukmę yra dėmesio sutelkimo būsena, įskaitant raumenų įtempimą. Reakcijos trukmė blogėja, kai tiriamasis arba per daug atsipalaidavęs, arba per daug įsitempęs (Jose & Gideo Praveen.,2010). Nors tiriamieji reagavo greičiau po krūvio, manau galima daryti prielaidą, jog krūvis tiriamuosius geriau parengė reaguoti į šviesos dirgiklį, padėjo geriau susitelkti, o prieš krūvį tiriamieji buvo per daug atsipalaidavę.
Galimai reakcija pagerėjo, nes krūvis buvo duodamas kojoms šuoliais, todėl tiriamojo rankų raumenys neįsitempė ir tiriamasis galėjo geriau sutelkti dėmesį.
- Microsoft Word 159 KB
- 2024 m.
- Lietuvių
- 9 puslapiai (684 žodžiai)
- Universitetas
- Vegetakas
-