Merginų paprastosios reakcijos į šviesos dirgiklį priklausomybė po ekscentrinio - koncentrinio krūvio, tyrimą atliekant kaire ir dešine rankomis


Laboratorinio darbo tikslas. Laboratorinio darbo metodai ir organizavimas Tiriamieji. 15 13 12. Reakcijos laikas ms. VID reakcijos laikas , ms. MAX reakcijos laikas , ms. MIN reakcijos laikas , ms. Reakcijos K laiko testas.


Laboratorinio darbo tikslas: nustatyti merginų paprastosios reakcijos į šviesos dirgiklį priklausomybę prieš fizinį krūvį ir po atliekant tyrimą kaire ir dešine rankomis

Įjungiamas kompiuteris, paruošiamas reakciometras. Tiriamosios atlieka paprastosios reakcijos tyrimą į šviesos dirgiklį tyrimą, viena dešine ranka, kita kaire.

1) Pirma tiriamoji atsisėdus ant kėdės ir dešinę ranką padėjus ant judesių dažnio matavimo aikštelės paviršiaus bandė kiek galima greičiau paspausti klavišą užsidegus žaliai lemputei 50 kartų prieš krūvį. Duomenys buvo registruojami kompiuteryje.

2) Baigus pirmą užduotį pirma tiriamoji atliko 50 šuolių pašokant ir pritūpiant 90˚ kampu, rankos buvo laikomos ant juosmens.

3) Iš kart po krūvio tiriamoji atliko tą pačią užduotį dešine ranka (kiek galima greičiau bandė paspausti klavišą užsidegus žaliai lemputei) 50 kartų. Duomenys buvo registruojami kompiuteryje.

4) Antra tiriamoji atliko tuos pačius veiksmus prieš krūvį ir po krūvio tik kaire ranka, duomenys užregistruoti kompiuteryje.

Statistiniai tyrimo duomenys buvo išanalizuoti naudojant Microsoft Ecxel 2003 programą. Apskaičiavome tyrimo metu gautų rodiklių aritmetinius vidurkius, standartinius nuokrypius ir variacijos koeficientus.

Grafiškai pateikti duomenys rodo, jog reakcijos laikas ms, prieš krūvį dešine ranka buvo 20 bandymo metu – 157 ms, o blogiausias 24 bandymo metu – 284 ms.

Grafiškai pateikti duomenys rodo, jog reakcijos laikas ms, po krūvio dešine ranka buvo geriausias 39 bandymo metu - 136 ms, blogiausias 5 bandymo metu - 245 ms. Kaire ranka geriausias 21 bandymo metu – 172 ms, blogiausias 17 bandymo metu – 324 ms.

Tyrimo tikslas: nustatyti merginų paprastosios reakcijos į šviesos dirgiklį priklausomybę prieš fizinį krūvį ir po atliekant tyrimą kaire ir dešine rankomis

Stanislovaitytė, A. (2010) tyrime pastebėjo, jog žemesnių žmonių reakcijos laikas yra geresnis dėl trumpesnio reflekso lanko (Muckus, K. 2010), tą patį pastebėjo ir apie tiriamuosius, kurių KMI yra maženis: jų reakcijos laikas yra geresnis, nei žmonių su didesniu KMI, tačiau duomenys nėra statistiškai patvirtinti. Mūsų atlikto tyrimo rezultatai sutampa su anksčiau paminėtais pastebėjimais: pirma tiriamoji žemesnio ūgio ir mažesnio KMI greičiau reagavo į šviesos dirgiklį.

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1697 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintarė
  • Merginų paprastosios reakcijos į šviesos dirgiklį priklausomybė po ekscentrinio - koncentrinio krūvio, tyrimą atliekant kaire ir dešine rankomis
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Merginų paprastosios reakcijos į šviesos dirgiklį priklausomybė po ekscentrinio - koncentrinio krūvio, tyrimą atliekant kaire ir dešine rankomis. (2017 m.). https://www.mokslobaze.lt/merginu-paprastosios-reakcijos-i-sviesos-dirgikli-priklausomybe-po-ekscentrinio-koncentrinio-kruvio-tyrima-atliekant-kaire-ir-desine-rankomis.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 10:06
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo