Pinigai ir šiuolaikiniai bankai konspektas


Pinigai ir šiuolaikiniai bankai. Pinigų funkcijos. Visuotinis vertės ekvivalentas. Pinigai. Barterinė ekonomika. Kvazipinigai. Istorinė pinigų raida. Moneta. Monometalizmas. Bimetalizmas. Indėlis. Čekis. Kredito kortelė. Aukso standartas. Grešamo dėsnis. Pinigų rinka. Pinigų paklausa. Obligacija. Sandėrio motyvas. Pinigų paklausa. Nominalioji pinigų paklausa. Realioji pinigų paklausa. Atsargos (apsidraudimo) motyvas. Turto motyvas. Sandėrio pinigų paklausa. Pinigų kaip aktyvų paklausa. Spekuliacija. Likvidumo pirmenybė. Kiekybinė pinigų teorija. Pinigų pasiūla. Bankų veiklos principai ir ypatumai. Monetarinės politikos priemonės. Naudota literatūra.

Pinigais apmokama už prekes, paslaugas, grąžinamos skolos, taupoma ir 1.1. Pinigai ir su jais susijusios problemos vienaip ar kitaip jau buvo ir bus nagrinėjami visose kurso temose, kadangi nė vienas ekonominis reiškinys arba procesas negalėjo būti paaiškintas be kainos, o pastaroji yra pinigų funkcionavimo rezultatas.

Šioje temoje nagrinėjama pinigų esmė ir funkcijos bei istorinė jų raida; apibūdinama pinigų paklausa ir pasiūla bei atitinkamai jų struktūra. Pinigų pasiūla tiesiogiai susijusi su bankų veikla, be to, šiandieniniai pinigai yra bankinės veiklos produktas, todėl trumpai apibūdinsime bankų sistemos veiklą, pinigų pasiūlos formavimo procesą, multiplikatoriaus veikimą bei banko pinigų sampratą.

  • Ekonomika Konspektas
  • Microsoft Word 71 KB
  • 2012 m.
  • 38 puslapiai (8082 žodžiai)
  • Carlos
  • Pinigai ir šiuolaikiniai bankai konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Pinigai ir šiuolaikiniai bankai konspektas. (2012 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/pinigai-ir-siuolaikiniai-bankai-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 22:31
×