Pinigai, bankai, monetarinė politika


Pinigai, bankai, monetarinė politika. Įvadas. Pinigai. Pinigai – tai prekės. Metaliniai pinigai. Popieriniai pinigai. Popieriniai pinigai yra pinigai todėl, kad. Popieriniai pinigai turi turėti šias savybes. Banko pinigai. Netikri pinigai. Bankų istorija. Tipiškos bankų paslaugos. Bankų tipai. Bankai būna kelių rūšių. Bankai Lietuvoje. Lietuvos banko licencija turintys komerciniai bankai. Monetarinė politika. Monetarinę politika sudaro. Monetarinė politika įgyvendinama 3 pagrindinėmis priemonėmis. Skatinančioji monetarinė politika. Stabdančioji monetarinė politika.

Banko pinigai – indėliai turi nemaža privalumą, palyginti su popieriniais pinigais. Patogu siųsti paštu bei patikrinti išmokėtas sumas. Kreditinė kortelė – tai banko ar kitos prekybinės firmos vardinis piniginis dokumentas, liudijantis idelio savininko asmenybę ir suteikiantis jam teisę įsigyti prekes bei paslaugas, nemokant grynais pinigais.

Proteguodamos vieną ar kitą banką, vyriausybės tikėjosi gauti iš jo paskolas ir pajamas už leidimą verstis banknotų emisija. Vyriausybės pradėjo drausti versti banknotų emisija bet kam, o suteikdavo privilegijas vienam ar kitam bankui. Paprastai emisijos teisė buvo suteikiama bankams, kurie jau iki tol atlikdavo iždo funkciją. Nacionalinis bankas kol kas yra svarbiausias rinkos veikėjas.

Bankai LietuvojeLietuvos banko licencija turintys komerciniai bankai:.

Grynųjų pinigų kiekio apyvartoje kontroliavimas Palūkanų normas Valiutos kurso kontroliavimas Pinigų spausdinimas.

Atviros rinkos operacijomis Komercinių bankų diskontavimų Atsargų normos reglamentavimų.

Stabdančioji monetarinė politika sieka sumažinti infliaciją Prieštarauja prekybos balanso deficito mažinimui.

  • MS PowerPoint 289 KB
  • 2016 m.
  • 29 puslapiai (1022 žodžiai)
  • Universitetas
  • Natalija
  • Pinigai, bankai, monetarinė politika
    10 - 4 balsai (-ų)
Pinigai, bankai, monetarinė politika. (2014 m. Spalio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/pinigai-bankai-monetarine-politika.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 06 d. 10:05
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo