Plaučių vėžys projektas


Plaučių vėžys. Kas yra plaučių vėžys? Paplitimas ir mirtingumas. Klinikinėje praktikoje plaučių vėžys skirstomas į dvi grupes. Ligos stadijos. Plaučių vėžio priežastys. Plaučių vėžio simptomai. Kaip nustatoma plaučių vėžio diagnozė? Papildomi tyrimai ligos išplitimui įvertinti. Gydymas. Chirurginis plaučių vėžio gydymas. Kiti gydymo būdai. Kaip sumažinsite riziką sirgti plaučių vėžiu ?


Klinikinėje praktikoje plaučių vėžys skirstomas į dvi grupes:.

Nesmulkiųjų ląstelių plaučių karcinoma, kuriai priklauso: adenokarcinoma; plokščialąstelinė karcinoma; didelių ląstelių karcinoma; 2. Smulkių ląstelių plaučių karcinoma.

1 stadija – nedidelės apimties lokalus plaučio navikas, neišplitęs į artimuosius limfmazgius. Ši stadija skirstoma dar į dvi: 1A – didžiausias plaučio naviko matmuo ne daugiau nei 3 cm. 1B – naviko didžiausias matmuo daugiau nei 3 cm arba navikas išplitęs į kurį nors pagrindinį bronchą, arba pasiekęs ir infiltravęs pleurą, arba sukėlęs plaučio segmento atelektazę (subliūškimą). 2 stadija taip pat daloma dar į dvi: 2A – navikas nedidelis, gali būti net mažesnis nei 3 cm, pažeisti artimieji limfmazgiai. 2B – navikas didesnis nei 3 cm, yra pažeisti artimieji limfmazgiai arba pažeistų limfmazgių gali nebūti, tačiau navikas, užkimšdamas pagrindinio broncho spindį, sukelia viso plaučio atelektazę; arba navikas įaugęs į krūtinės ląstos sieną, pleurą, širdiplėvę ar diafragmą.

3 stadija daloma į 2 dalis: 3A – bet kokio navikas dydžio išplitęs į tarpuplaučio limfmazgius, bet neperžengęs į kitą krūtinės ląstos pusę arba navikas išplitęs į plautį supančius kaimyninius audinius – krūtinės ląstos sieną, pleurą, tarpuplautį, artimuosius naviko pažeisto plaučio limfmazgius. 3B – navikas išplitęs į abiejų krūtinės ląstos pusių limfmazgius arba į abipusius viršraktikaulinius limfmazgius, arba į kitas struktūras, kaip stemplę, širdį, trachėją, stambias kraujagysles, arba tame pačiame plautyje yra 2 ar daugiau vėžio židinių, arba pleuros ertmėje yra vėžinės kilmės skysčio.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 333 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (859 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gabriele
  • Plaučių vėžys projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Plaučių vėžys projektas . (2017 m. Spalio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/plauciu-vezys-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 13:48
×