Pramogų verslas ir jo funkcionavimo ypatumai



Įvadas. Pramogų samprata. Pramogų socialinės funkcijos. Pramogų verslas. Pramogų paslaugų specifiškumas. Pramogų verslo teikiama nauda. Pramogų klasifikacija. Pramogų verslo finansavimo šaltiniai. Išvados. Literatūros sąrašas.
Kiekvienas žmogus visais laikais ieško būdų kaip pabėgti nuo kasdienybės. Jam būtina atsipalaiduoti, pamiršti visus slegiančius rūpesčius. Pramogos gali tai suteikti, todėl jos išlieka vienu patraukliausių dalykų. Jos padeda pailsėti, atsipalaiduoti, persikelti į šiek tiek kitokią realybę – pramogų realybę. Jos suteikia emocinį palengvėjimą, atsipalaidavimą bei galimybę maloniai praleisti laiką, patirti gerų emocijų bei pojūčių. Emocinė reakcija į tai kas gražu, lengva, juokinga, linksma pašalina nuovargį bei nervinę įtampą. Žinoma, kaip ir kitose veiklos formose, pramogose taip pat galioja savos taisyklės bei dėsniai. Pats žmogus yra vienas iš reikšmingiausių elementų kuriant pramogą, nes jis turi galimybę ne tik ją stebėti, bet joje dalyvauti bei priimti sprendimus. Pramogų teikėjai turi sudominti klientą, prisijaukinti jį, atrasti jo aistrą, pomėgius.
Pramogos tampa vis populiaresnės tarp įvairaus amžiaus žmonių, domėjimasis jomis pasaulyje nuolat auga. Į jas imta žiūrėti kaip į vieną svarbiausių rodiklių, kuris nusako gyvenimo kokybę. Todėl nenuostabu, jog pramogų industrija auga kiekvienoje šalyje.
Darbo tikslas. Išnagrinėti pramogų verslą, jo funkcionavimo ypatumus bei specifines savybes.
Pramogos tampa patraukliu reiškiniu, kuris savaip žavi ir traukia žmones. Kyla klausimas, kodėl pramogos taip traukia individą? Vieno atsakymo nėra, todėl yra keletas aiškinimų, kurie paremti visiškai skirtingomis prielaidomis:
Kodėl žmogus yra imlus pramogoms, gali paaiškinti biologija. Žmogus turi receptorius aukšto ir žemo lygio, kurie suteikia galimybę pajausti įvairaus lygio pramogas ir skirtingai į jas reaguoti. Aktyvumas glūdi žmoguje. Paveikti šiuos receptorius gali aplinkos veiksniai, taip pat ir nulemti tam tikrą pasirinkimą.
Imlumo priežasčių galima ieškoti psichologijoje. Žmogus visada stengiasi vengti stresinių situacijų, mažinti nervinę įtampą, siekti pasitenkinimo ir gerų emocijų bei potyrių. Būtent pramogos tai gali suteikti. Pramogos leidžia pajusti geras emocijas, pasijusti laimingam, trumpam pabėgti nuo kasdienybės, suteikia malonią ir žavinčią veiklą. Individas nenori išeiti iš tokios veiklos, kuri teikia malonumą, būtent tai ir padaro jį imlų pramogoms.
Žmogus imlus pramogoms gali būti dėl socialinių priežasčių. Keičiantis visuomenei, keičiasi ir pats žmogus. Evoliucionuoja ir kartu kinta jo pažintiniai ir emociniai gebėjimai. Kiekvienas ugdo savo gebėjimus, kurie leidžia ir kartu padeda adaptuotis prie besikeičiančios aplinkos. Pramogos tai padeda. Jos suteikia galimybę adaptuoti jau turimą naują informaciją ir padaryti ją veiksmingesnę, taip pat skatina kiekvieną ugdyti naujas kompetencijas, reikalingas šiuolaikinėje visuomenėje. O tai ir paaiškina, kodėl žmonės praleidžia laisvalaikį žaisdami įvarius žaidimus, užsiimdami skirtingomis pramogomis. Juose jie išbando save, įgauna naujų žinių, gebėjimų, suteikiama informacija, kuri reikalinga realiame gyvenime. Pramogos pasitarnauja kaip priemonė į sėkmingesnę individo socializaciją ir padeda integruotis į visuomenę.
Rekreacinė funkcija. Visų pramogų paskirtis padėti žmogui pabėgti nuo kasdienybės, padėti atsipalaiduoti, užmiršti rūpesčius. Pramogos suteikia galimybę bent kuriam laikui pabūti tokiame pasaulyje, kuriame visiškai nėra įtampos, streso, nereikia baimintis dėl rūpesčių, nereikia skubėti. Žinoma, šiame pasaulyje taip pat egzistuoja savos taisyklės, taip pat elgesio standartai, tačiau žmogus juos priima kitaip nei realiame gyvenime, jie yra priimami su malonumu, nes šitos taisyklės ir standartai nesukelia įsipareigojimo ir atsakomybės jausmo. Kiekvienas žmogus sunkiausiai priima atsakomybę ir visais įmanomais būdais stengiasi jos išvengti. Pramogos, nors trumpam, tačiau nuima atsakomybės naštą nuo žmogaus pečių. Žmogus jaučia laisvę ir galimybę elgtis kaip panorėjęs, nes jį nevaržo gyvenimo standartai. Tokiu būdu jis atsipalaiduoja, pailsi ir atkuria fizinę bei dvasinę pusiausvyrą. Daugumą žmonių būtent todėl traukia šiek tik neįprastos, mažiau žinomos, ne tiek populiarios, bet rizikingos pramogos.
- Microsoft Word 34 KB
- 2017 m.
- Lietuvių
- 11 puslapių (3347 žodžiai)
- Universitetas
- Laura
-