Priklausomybė nuo interneto ir jos įtaka žmogaus organizmui


Santrauka. Įvadas. Priklausomybės nuo interneto teorinė apžvalga. Priklausomybių samprata. Priklausomybė nuo interneto. Priklausomybės nuo interneto priežastys. Priklausomybės nuo interneto įtaka žmogaus organizmui. Interneto nauda. Interneto žala. Priklausomybės nuo interneto gydymas. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.


Šiuo darbu siekiau giliau apžvelgti interneto, bei šiuolaikinių komunikacijų teikiamą naudą bei žalą žmonėms. Darbe buvo atskleista kokie yra interneto privalumai, trūkumai, apžvelgtas specialistų požiūris bei teiginiai apie internetinę priklausomybę.

Rašydamas šį projektinį darbą išsikėliau tikslą atskleisti priklausomybės nuo interneto aspektus ir jos įtaka žmogaus organizmui.

Tikslui pasiekti iškėliau šiuos uždavinius: apžvelgti svarbiausius priklausomybės nuo interneto teorinius aspektus, išanalizuoti priklausomybės nuo interneto įtaką žmogaus organizmui.

Šio baigiamojo darbo objektas – priklausomybė nuo interneto ir jos įtaka žmogaus organizmui.

Pirmojoje darbo dalyje buvo apžvelgti svarbiausi priklausomybės nuo interneto teoriniai aspektai. Antrojoje dalyje išanalizuota priklausomybės nuo interneto įtaką žmogaus organizmui.

Darbo tikslas – atskleisti priklausomybės nuo interneto aspektus ir jos įtaka žmogaus organizmui.

Kasdieniniame gyvenime bei mokslinėje literatūroje dažnai girdime sąvoka priklausomybė. Konkrečiai apibrėžti kas yra priklausomybė gana sudėtinga, kadangi skiriama daug jos rūšių: priklausomybės nuo alkoholio, nikotino, narkotinių medžiagų, azartinių lošimų, darbo, interneto, televizoriaus, kompiuterinių žaidimų, valgymo, religijos, ir pan.

Kalbant apie priklausomybės apibrėžimus taip pat svarbu pamynėti, kad priklausomybės yra skirstomos į fizines ir psichologines.

Breidokienė teigia, kad dažniausiai pasitaikančios interneto priklausomybę formuojančios priežastys yra :

Galimybė surasti norimus „pašnekovus“, užmegzti su jais kontaktą ir tą kontaktą kontroliuoti;

Akivaizdu, kad internetas žmonėms atveria labai dideles galimybes. Tai yra kaip dar vienas būdas bendrauti, pasislėpti nuo kasdienių problemų, parodyti pasauliui kas esi, tačiau tokia interneto vieta žmogaus sąmonėje atveria ne tik teigiamus dalykus, bet ir naujus pavojus, grėsmes.

Kalbant apie informacinių tehnologijų naudą kasdieniniame gyvenime, galima išskirti tokius pinktus:

Taip pat svarbu pamynėti, kad informacinės technologijos nuolat padeda darbe:

Taip pat yra teigiama, kad internetas įsilieja į žmonių gyvenimą. Jis yra dar viena bendravimo priemonė, palengvinanti egzistuojančius socialinius ryšius ir atitinkanti pilietinio dalyvavimo ir socializacijos modelius. Žmonės naudoja internetą siekdami palaikyti esamus jų socialinius ryšius; elektroninis bendravimas papildo betarpišką bendravimą ar bendravimą telefonu. Be to, tinkle žmonės užsiima veikla, atitinkančia jų pomėgius ir politinius interesus. Tai leidžia manyti, kad internetas padeda išplėsti socialinius ryšius ir įtraukia į pilietinį gyvenimą (Quan – Haase, Wellman, 2002).

2. Išanalizavus priklausomybės nuo interneto įtaką žmogaus organizmui, galime teigti, kad internetas labai palengvina žmogaus kasdienybę ir teikia daug naudos, tačiau turi ne tik privalumų, bet ir daugybę trūkumų. Probleminis interneto naudojimas tampa vis dažnesniu reiškiniu. Interneto žala apima tiek psichologinę, tiek socialinę, tiek fizinę žmogaus būklę.

  • Microsoft Word 48 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3184 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Priklausomybė nuo interneto ir jos įtaka žmogaus organizmui
    10 - 3 balsai (-ų)
Priklausomybė nuo interneto ir jos įtaka žmogaus organizmui. (2018 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/priklausomybe-nuo-interneto-ir-jos-itaka-zmogaus-organizmui.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 08 d. 23:46
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo