Priverstinė kūno padėtis ir statinė raumenų veikla



Priverstinė kūno padėtis ir statinė raumenų veikla. Kas yra priverstinė kūno padėtis? Priežastys. Kas yra statinė raumenų veikla? Statinio darbo poveikis. Dinaminės ir statinės veiklos derinys. Darbo saugos standartai. S. Pagrindinės sąvokos. Šaltiniai.
Kai kurios žmogaus veiklos rūšys apima fiziškai sunkų darbą, pavyzdžiui svorių kilnojimas sporto salėje, sunkių daiktų nešiojimas darbo metu. Taip pat atliekami monotoniški judesiai darbo ar laisvalaikio metu, ilgalaikė nervinė įtampa, nepakankamas fizinis aktyvumas ar netaisyklingas sportavimas gali būti lėtinio skausmo priežastys. Nepatogi ir priverstinė kūno padėtis sukelia raumenų įtampą, dėl ko sutrinka tos srities kraujotaka. Žmonės tose srityse patiria dideles įtampas, kurios laikui bėgant sukelia patologinius raumenų, raiščių ir sąnarių pokyčius. Iškrypusi laikysena pažeidžia tarpslankstelinius diskus, įsitempia tam tikri nugaros raumenys, jie neturi galimybės atsipalaiduoti. Taip pat ir ligos išsivysto dėl atskirų organų ir sistemų pervargimo.
Priverstinė kūno padėtis sukelia judamojo aparato sistemos pažeidimus : 1.Stuburo diskų išvaržos ir degeneracija – Netaisyklingai dirbant, del nuolatinio kūno palinkimo į priekį, disko branduolys pradeda spausti galinę skaidulinio disko sienelę, gali plyšti jo sluoksniai ir atsirasti disko išvarža;Netaisyklingai sėdint ar stovint, spaudimas juosmeniniuose stuburo diskuose daug kartų didesnis, todėl ilgainiui atsiranda stuburo diskų pažeidimų; Disko išvarža spaudžia stuburo smegenis arba nervų kamienus ir sukelia apatinės nugaros dalies, klubo ar kojos skausmus. 2.Kaulų ir raumenų sistemų sutrikimai – tai raumenų, sausgyslių, periferinių nervų ir kraujagyslių sistemos pažeidimai, kurių atsiranda ne dėl tiesioginio ar staigaus įvykio. Grįžmatieji sutrikimai – yra trumpalaikiai. Skausmas kyla raumenyse ir sausgyslėse, o dingsta iš karto, kai nelieka krūvio; Negrįžtamieji sutrikimai – yra pastovūs. Skausmas nedingsta nustojus dirbti, kyla įtemptuose raumenyse ir sausgyslėse. 3.Raumenų jėgos ir ilgio pusiausvyros sutrikimai dėl ilgalaikės išemijos sutrumpėję raumenys nevienodai įsitempę, skausmingi, sumažėja kūno judrumas viena kryptimi. 4.Netaisyklingos laikysenos formavimasis dėl mentes stabilizuojančių raumenų (trapecinio, rombinio ir priekinio dantytojo) susilpnėjimo ir išilgėjimo formuojasi palenktos galvos ir suapvalintų pečių poza.5.Raumenų išemija ir nekrozė. Sumažėjęs raumenų ir aplinkinių audinių aprūpinimas maisto medžiagomis ir deguonimi – kai raumenys nuolat susitraukę, sausgyslės įsitempusios, kraujagyslės suspaustos; Raumens audinyje kaupiasi pieno rūgštis ir kiti žalingi medžiagų apykaitos produktai 6.Formuojasi Trigeriniai taškai raumenyje atsirandančiose tempimo išeminėse zonose.