Fizinis pasirengimas krepšinyje



Įvadas. Teorinė dalis. Žmogaus kūno raumenys. Kaulų jungtys, raiščiai ir sausgyslės. Raumenų tipai.Raumenų grupės. Raumenų funkcijos. Raumenų skausmo profilaktika.
Daug gydytojų pabrėžia, kad fizinis aktyvumas yra būtinas gerai sveikatai palaikyti. Sportas gerina širdies ir kraujagyslių, kaulų, raumenų sistemų ir plaučių darbą, taip pat sportuodami jaučiamės emociškai geriau. Atliekant įvairius fizinio pasiruošimo pratimus galima tinkamai išlavinti visas reikiamas raumenų grupes. Sportininkai dažnai turi tikslą, kuris siejamas su pergale. Nesvarbu, ar varžomasi su savimi, ar su kitais, bet sportuojant visada siekiama tam tikrų rezultatų ar iš anksto užsibrėžtų tikslų. Fizinis pasirengimas – pats svarbiausias norint pasiekti gerų rezultatų sporte, o ypač svarbus ir krepšinyje. Bet ne tik žmonėms, kurie nori išlikti sveiki ir sportiški yra reikalingas geras fizinis pasirengimas, profesionaliame sporte fiziniai bei sportiniai gebėjimai yra sėkmės garantas.
Sisteminio treniravimosi tikslas yra pagerinti fizinius sugebėjimus. Taigi treniruočių, skirtų pagerinti bendrai sportinei formai ir tobulinant būtent krepšiniui svarbias savybes, pagrindinės sudedamosios dalys yra šios:
Tikslas: susipažinti su krepšinyje svarbiausių fizinių savybių lavinimo pratimais bei planais.
Judėjimas – tai pagrindinė gyvų organizmų savybė, o raumenims priklauso pagrindinis vaidmuo. Judesys, nepriklausomai nuo jo amplitudės, yra viena būdingiausių organizmo funkcijų ir vyksta raumenų susitraukimo ir atsipalaidavimo dėka. Raumenys sudaro apie 40% vyrų kūno masės ir 23% moterų kūno masės. Jeigu raumenis vertinti kaip vieningą visumą – jie yra pats didžiausias darinys iš visų vidaus organų. Bet koks kūno judesys įvyksta dėl nervinių impulsų sklidimo ir jų perdavimo į raumeninę skaidulą. Kartu su nervų sistema raumenys sunaudoja daugiausia kūno energijos, nes
atlieka mechaninį darbą.Net 70 – 80 % raumens masės sudaro vanduo, 17 – 21 % baltymai, 3 – 4 % kitos medžiagos.Didžiausias raumuo yra platusis nugaros raumuo, stipriausias – kramtymo arba žandikaulio raumuo, o aktyviausi raumenys – akių raumenys.
Sąnariai - tai kaulus jungiančios jungtys, nuo kurių priklauso paslankumas ir judesių amplitudė. Sąnarį sudarančius kaulų galus jungia ir sąnarį tvirtina raiščiai, sudaryti iš elastinių ar kolageninių skaidulų. Sausgyslės panašios į raiščius - jungia kaulus tarpusavyje. Įprastai manoma, kad sausgyslių vienintelė funkcija - jungti raumenis prie kaulų. Tačiau geriau ištyrus sausgysles ir jų elastines savybes, nustatyta, kad jos gali funkcionuoti kaip spyruoklės. Dėl to jos gali moduliuoti jėgas judėjimo metu ir priduoti papildomo stabilumo, neatlikdamos jokio aktyvaus darbo.
Kiekvienas sveikas žmogus turi iki 850 raumenų, tačiau daugelis žmonių, galvodami apie raumenis, galvoja tik apie tuos, kuriuos galima matyti.
- Microsoft Word 2190 KB
- 2020 m.
- Lietuvių
- 21 puslapis (2469 žodžiai)
- Gimnazija
- Jolita
-