Projektas senyvo amžiaus žmonėms Socialinė programa



Projektas senyvo amžiaus žmonėms individualus darbas Projekto tikslas. Projekto uždaviniai. Projekto aprašymas. Projekto pavadinimas. Projekto paslaugos gavėjai. Projekto vieta. Projekto trukmė / dažnumas. Vykdytojas. Projekto tikslai ir uždaviniai projekto tikslas. Projekto veikla. Veiklos kryptys. Veiklos kryptys Vykdytojai. Veiklos planas. Veikla Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis liepa Vieta. Projekto rezultatai. Projekto įgyvendinimo išlaidos. Eil. Nr. Išlaidų paskirtis Reikalinga suma priemonei įgyvendinti Lėšos iš kitų šaltinių , rėmėjų Išlaidų detalizavimas. Viso 22000 eur. Ssgg analizė. Projekto ssgg analizė stiprybės. Galimybės. Literatūra.
Senėjimas yra natūralus visų žmonių gyvenimo procesas, todėl dėl senėjimo pokyčių palaipsniui sumažėja kūno funkcijos. Fiziniu aspektu, seniems žmonėms mažėja raumenų jėga. Kada žmogus sensta, tada visose organizmo sistemose vyksta natūralūs fiziologiniai ir patologiniai (ne visada) kitimai. Asmeniui fiziologiškai ir anatomiškai subrendus t.y. apie 20 ir 30 m., organizmo funkcijos pradeda silpnėti (Zumeras, 2013). Pasaulio sveikatos organizacija (2016) vyresnio amžiaus asmenis rekomenduoja skirstyti pagal amžių: nuo 40 iki 59 metų – vidutinio amžiaus žmogus, nuo 60 iki 74 metų amžiaus – pagyvenusio amžiaus žmogus, nuo 75 iki 90 metų amžiaus – senyvo amžiaus žmogus, o sulaukęs daugiau nei 90 metų – ilgaamžis žmogus. Kaip nurodo Pasaulinė sveikatos organizacija (2016), senėjimas nėra išvengiamas žmogaus gyvenimo procesas, kuris progresuoja kartu su amžiumi. Senėjimo proceso apraiškos gali pasireikšti labai įvairiai ir nulemia adaptacinių mechanizmų pažeidimą ir organizmo prisitaikymo sugebėjimų mažėjimą. Be biologinių pokyčių, senėjimas siejasi su svarbiais socialiniais, fiziologiniais ir psichologiniais pokyčiais. Visuomenėje galima neretai pastebėti pagyvenusių žmonių diskriminaciją, kada jie yra laikomi silpnesniais, negalinčiais atlikti savo pareigų darbe, turinčiais įvairių sveikatos sutrikimų, bet nėra atsižvelgiama į tai, kad senėjimas vis dėlto gali būti aktyvus ir sėkmingas. Todėl yra itin reikšminga jiems suteikti įvairias socialines paslaugas, siekiant pagerinti jų gyvenimo kokybę. Taigi, šiame darbe bus parengta socialinė programa ir suteiktos socialinės paslaugos senyvo amžiaus žmonėms.
Projekto tikslas – parengti socialinę programą ir/ar suteikti socialines paslaugas pasirinktai klientų grupei, panaudojant užduotyje nurodytą pinigų sumą (22 000 Eur.).
Projekto uždaviniai:
Aprašyti socialinio darbo administravimo funkcijas (planavimas, organizavimas, išteklių vystymas, biudžeto planavimas, į(si)vertinimas).
Įvertinti vidinius ir išorinius veiksnius bei jų reikšmę rengiamam projektui.
Su laiku senyvo amžiaus žmogų ištinka įvairios sveikatos bėdos, taip pat atsiranda ir kiti nesklandumai, pavyzdžiui: žmogus netenka ankstesnių socialinių vaidmenų, teisių, atsiduria giminaičių globoje ar dar prasčiau, jis yra atskiriamas nuo savo vaikų ir kitų artimų asmenų, ir tampa vienišu. Tokia problema sukelia didelę baimę, kada su laiku žmonės atsiriboja ir nuo asmenų, kurie juos supa, tampa uždarais ir praranda visus socialinius ryšius. Visai tai kelia nepatogumus žmogui, kuris keliauja į harmoningą ir visavertę senatvę (Šurkienė ir kt., 2012).
Įprastai senyvo amžiaus žmonės turi pakitusį laiko supratimą. Jie mano, jog ateitis nėra ilga, todėl jie nebeturi kantrybės jos išlaukti. Dėl tokios priežasties ir iškyla noras, jog viskas būtų čia ir dabar. Senyvo amžiaus asmenys turi daug patirties, kuri nėra įkainojamos, todėl nuolatos tvirtai laikosi savo turimos nuomonės, pažiūrų. Jie kur kas plačiau ir giliau, nei jauni žmonės, suvokia, kad kiekvieno žmogaus laikas šioje žemėje yra neamžinas, jie palaiko savo vertybes ir nekeičia savo nuomonės.
- Microsoft Word 40 KB
- 2023 m.
- Lietuvių
- 11 puslapių (2168 žodžiai)
- Kolegija
- Sandra
-